10-letni Barakah nie stoi w miejscu

Mamy już 10 lat i parę dni. I jedziemy dalej - donoszą z Teatru Barakah

W piątek będzie u nas spektakl gościnny "Mój dzikus" z Justyną Sieńczyłło w roli głównej. W niedzielę gramy "Dyktanda". A reszta jak zawsze, we wtorki Akademia Filmowa Barakah, w poniedziałki Dramatoria - 17 listopada opowiadania Jacka Londona, 24 listopada opowieści niesamowite z prozy japońskiej, 1 grudnia poezja Charlesa Bukowskiego, 8 grudnia promocja audiobooka Ziemowita Szczerka.

"Mój Dzikus" [na zdjęciu] to zabawny, a czasami wzruszający, monolog współczesnej kobiety, wzbogacony dowcipnymi piosenkami. Spektakl w wykonaniu Justyny Sieńczyłło zrealizowano w nietypowej dla polskiej sceny teatralnej konwencji, one - woman - show, bazującej na żywym kontakcie z publicznością.

Sztuka jest komediowym monodramem, opisującym sprawy codzienne przedstawione z punktu widzenia kobiety. Bohaterka lekko i zabawnie opowiada o nawykach, upodobaniach i słabościach swojego mężczyzny oraz o perypetiach i nieporozumieniach wynikających z odwiecznej "walki płci". Półtoragodzinne przedstawienie ubarwiono piosenkami napisanymi przez Jana Jakuba Należytego, a całość pozwala spojrzeć z dystansu i z komediowej strony na małżeńską codzienność.

Spektakl nie tylko dla kobiet...

***

Mój dzikus / SPEKTAKL GOŚCINNY

Data: 14.11.2014., 19:00, piątek (spektakl charytatywny na rzecz Stowarzyszenia Krakowski Komitet Zwalczania Raka działającego na rzecz Centrum Onkologii)

Miejsce: Paulińska 28

Twórcy:

występuje: Justyna Sieńczyłło

reżyseria: Emilian Kamiński

scenariusz: Emilian Kamiński, Jan Jakub Należyty

Bilety: 30 zł; bilety można rezerwować: mailowo (rezerwacje@teatrbarakah.com), telefonicznie (887-229-827), za pomocą formularza na stronie www.teatrbarakah.com; bilety można nabywać: codziennie w godz. 10:00-14:00 w biurze teatru przy Paulińskiej 28, za pomocą przelewu (informacje na www.teatrbarakah.com) lub przed spektaklem (jeśli są jeszcze wolne miejsca)

(-)
Materiał Teatru
12 listopada 2014

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia