12 x śmierć - obrazem i słowem

spotkanie z Michałem Pauli - Teatr Barakah - Kraków

Michał Pauli będzie bohaterem najbliższego spotkania z cyklu Dramatorium w Teatrze Barakah. W programie: spotkanie z twórcą - autorem głośnej książki "12 x śmierć" oraz wernisaż jego prac malarskich

27 maja o 19.00  w siedzibie teatru, na ul. Szerokiej 6 w Krakowie, Michał Pauli opowie o swojej książce pt. „12 x śmierć” – pozycji, która zrobiła poważne zamieszanie na rynku literatury faktu. Pauli opisał  traumatyczne losy Polaka, któremu przyszło spędzić sześć lat w tajlandzkim więzieniu. Sześć z…  dwunastokrotnych wyroków dożywocia, które otrzymał za przesłanie kilku listów z narkotykami do Tajlandii. W jaki sposób Michał Pauli stał się obiektem tajlandzkiego, czyli – jak się okazało – nieludzkiego  systemu penitencjarnego? Jak wpłynęło to na twórczość malarza i rysownika? Warto usłyszeć i zobaczyć  w Teatrze Barakah już w ten piątek.

„Nikt z nas nie chciałby znaleźć się na jego miejscu. Nikt nie chciałby usłyszeć wyroku śmierci w sądzie w Azji. Nikt nie chciałby poczuć na nogach kajdan. I właśnie dlatego tę książkę warto przeczytać. Bo ona zaczyna się tam, gdzie kończą się inne historie.”
Tomek Michniewicz dziennikarz, podróżnik, fotograf, radiowiec, pisarz

Katarzyna Borys
Materiały Teatru
24 maja 2011
Portrety
Philip Roth

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...