120. rocznica urodzin Juliana Tuwima

W sobotę Dom Literatury w Łodzi zaprasza na obchody urodzin poety

Od godz. 16 przed budynkiem YMCA (Moniuszki 4) w okolicach popiersia tego wybitnego łódzkiego poety organizowane będą akcje artystyczne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

W programie znajdą się: prezentacja uczniów SP nr 199 im. Juliana Tuwima w Łodzi, warsztaty, tuwimowska czytelnia, happeningi, występy artystyczne, w tym koncert Studia Piosenki Domu Literatury w Łodzi oraz grup muzycznych z Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi, Turniej Jednego Wiersza o laur Juliana Tuwima, projekcje filmowe, Teatr Ognia, a na zakończenie video mapping.

Organizatorem akcji jest Dom Literatury w Łodzi, który zaprosił do współpracy Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi, SP nr 199 im. Juliana Tuwima w Łodzi, Ośrodek Kultury Górna oraz Świetlicę Krytyki Politycznej w Łodzi.

Zachęcamy łodzian do udziału w imprezie - wstęp bezpłatny. To również zapowiedź zbliżającej się Gali wręczenia Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima - rozstrzygnięcie drugiej edycji odbędzie się 8 grudnia br. w ramach VIII Festiwalu Puls Literatury w Łodzi.

(-)
Materiały Organizatorów
13 września 2014
Portrety
Julian Tuwim

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...