15 kobiecych historii

"Wszystko o kobietach“ - reż. Tomasz Obara - Teatr Capitol w Warszawie

Tomasz Obara reżyseruje sztukę współczesnego chorwackiego dramatopisarza Miro Gavrana. To rzecz o kobietach, ich sposobie postrzegania świata i przeżywania emocji

W spektaklu przeplata się pięć różnych historii, a odtwórczynie głównych ról zagrają w sumie 15 bohaterek. Będą wśród nich kobiety różniące się wiekiem, zawodem i wyglądem. Od małej dziewczynki Mimi, przez pełną ambicji, walczącą o zawodową pozycję pracownicę korporacji po rezydentkę domu spokojnej starości. Akcja spektaklu będzie się przenosić z miejsca na miejsce, a aktorki będą musiały błyskawicznie wchodzić w nowe role.

Twórcy spektaklu zapowiadają, że ta barwna mozaika odsłoni różne oblicza kobiet, pokaże skrywane zazwyczaj tajemnice. Będzie także okazja sprawdzić czy kobieca solidarność rzeczywiście istnieje, czy może to tylko mit. W spektaklu zobaczymy Dorotę Deląg, Darię Widawską oraz Magdalenę Nieć. Ta ostatnia ma największe doświadczenie w graniu „Wszystko o kobietach“. Wystąpiła bowiem w polskiej prapremierze sztuki, która odbyła się w 2006 roku w Krakowie.

Oficjalną premierę w Capitolu zaplanowano we wrześniu. Na razie teatr zaprasza na pokazy przedpremierowe.

„Wszystko o kobietach“, tragikomedia Miro Gavrana, reż. Tomasz Obara, wyk. Dorota Deląg, Magdalena Nieć, Daria Widawska, Teatr Capitol, Warszawa, ul. Marszałkowska 115, bilety: 35 – 79 zł, rezerwacje: tel. 22 620 21 42, poniedziałek (28.06) – środa (30.06), godz. 19.30.

Julia Rzemek
Rzeczpospolita
28 czerwca 2010

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia