15-lecie "Hamleta"

Krakowski Teatr Scena STU

20 grudnia w krakowskim Teatrze STU odbędzie się wyjątkowe przedstawienie Hamleta przygotowane z okazji 15-lecia jego premiery. W jubileuszowym spektaklu wystąpią wszystkie pokolenia aktorów, którzy na przestrzeni 15 lat brali w nim udział. Symbolicznie uczestniczył będzie w nim również Krzysztof Globisz – odtwórca roli Klaudiusza w pierwszej wersji spektaklu z 2000 roku.

Hamlet miał premierę 15 lat temu i niezmiennie przyciąga do Teatru kolejne pokolenia widzów. Spektakl był wielokrotnie nagradzany za znakomite aktorstwo oraz oryginalną, przygotowaną z wielkim rozmachem oprawę wizualną. Publiczność docenia wagę reżyserskiej interpretacji tekstu Szekspira oraz aktualność stawianych w niej pytań. Najbliższe spektakle odbędą się 18 i 19 grudnia.

Po jubileuszowym przedstawieniu 20 grudnia będzie miała miejsce tradycyjna Wigilia dla związanych z Teatrem artystów, czyli Rodziny STU. To od lat jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu STU.

15-lecie Hamleta jest częścią obchodów sezonu jubileuszowego Teatru STU, który 20 lutego 2016 roku obchodzi swoje 50 urodziny. Rocznica ta nierozerwalnie wiąże się z jubileuszem 50-lecia dyrekcji Krzysztofa Jasińskiego. Założyciel STU jest najdłużej pełniącym tę funkcję – nieprzerwanie w jednym założonym przez siebie teatrze – dyrektorem w Krakowie i w Polsce. Być może jest nim także w Europie.

(-)
Materiał Teatru
19 grudnia 2015

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...