2020-03-20 - Co piątek przez weekend...

Prezentacje audio i wideo działalności Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie

Zapraszamy naszych widzów, miłośników, przyjaciół, a także wszystkich, którzy nas jeszcze nie znają, na prezentację audio i wideo działalności Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie dostępną na stronie www i na naszym profilu Facebook

Zapraszamy naszych widzów, miłośników, przyjaciół, a także wszystkich, którzy nas jeszcze nie znają, na prezentację audio i wideo działalności Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie dostępną na stronie www i na naszym profilu Facebook

Co piątek, zaczynając od 20 marca o g. 9:30, będziemy publikować archiwalne nagrania spektakli, który będą dostępne na naszym profilu Facebook oraz na stronie www.teatrandersena.pl/teatroteka przez weekend, aż do niedzieli do g. 22:00. W ostatni piątek (20 marca) wyemitowaliśmy spektakl "Koziołek Kręciołek", na podstawie tekstu Zbigniewa Dymitrocy w reżyserii Bogusława Byrskiego, natomiast już w ten piątek, 27 marca o g. 9:30 wyemitujemy spektakl dla młodzieży i dorosłych "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Jakuba Roszkowskiego z muzyką Michała Siwaka, scenografią i kostiumami Maćka Chojnackiego. Spektakl ten miał swoją premierę 19 grudnia 2015r.

Co środę, zaczynając od 25 marca o g. 18:00, będziemy publikować nagrania audio lub wideo z cyklu Domowe czytanie Andersena. Będą one dostępne do g. 21:00. Nasi aktorzy przygotowali u siebie w domach autorskie czytania wybranych baśni Hansa Christiana Andersena. Już dziś o 18:00 swoją interpretację baśni Historia najmniej prawdopodobna, zaprezentuje nam Kinga Matusiak -Lasecka, a oprawę muzyczną przygotował: Daniel Lasecki. Za tydzień, 1 kwietnia zobaczymy Ilonę Zgiet czytającą baśń Narzeczeni.

Dodatkowo zachęcamy naszych widzów do stworzenia własnych działań twórczych zainspirowanych obejrzanym spektaklem lub przeczytaną baśnią. Wspólnie z rodzeństwem czy rodzicami można stworzyć prace (w dowolnej technice) dotyczące przeczytanej baśni lub spektaklu. Zachęcamy do odszukania w swojej domowej bibliotece baśni Andersena lub innych ulubionych i do wspólnego czytania.Zachęcamy widzów do samodzielnego publikowania na naszym profilu Facebook w komentarzach do postów efekty swojej twórczości domowej zainspirowanej naszymi działaniami w sieci. Bardzo tęsknimy za naszymi widzami, a dzięki temu mamy z nimi kontakt.

Agata Will
Materiał Teatru
26 marca 2020

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...