2020-04-03 - g. 19.00 - "Klub hipochondryków" - reż. Wojciech Malajkat - Teatr Syrena - 2020-04-06 - g. 23.00

Wyśmienita komedia w angielskim stylu

W związku z czasowym zawieszeniem działalności repertuarowej Teatru i popierając akcję #zostańwdomu, dostarczamy kolejną produkcję teatralną wprost do Państwa domów. W najbliższy piątek, 3 kwietnia od godziny 19.00 do godziny 23.00 w poniedziałek 6 kwietnia, udostępnimy bezpłatnie w sieci nagranie przebojowej komedii "Klub hipochondryków" (reż. Wojciech Malajkat) ze Zbigniewem Zamachowskim, Wojciechem Malajkatem i Piotrem Polkiem w rolach głównych.

"Klub hipochondryków" to wyśmienita komedia w angielskim stylu, która wystawiana była na scenie Syreny przez 15 lat, ciesząc się ogromną popularnością widzów.

Główni bohaterowie to trzej mężczyźni mający wszystkie objawy kryzysu wieku średniego z hipochondrią na czele. Antykwariusz Leo i architekci – rozwodzący się właśnie Ken oraz niezmordowany amant Tom – prześcigają się w wymyślaniu urojonych dolegliwości. Tymczasem prawdziwie nękającą ich słabością jest niemożność pogodzenia się z upływem lat. "Klub hipochondryków" - zwariowany, grany w obłędnym tempie spektakl z wątkiem sensacyjnym - wywołuje salwy śmiechu i wzbudza zrozumienie nie tylko wśród męskiej części publiczności.

Spektakl miał premierę 11 kwietnia 2003, a pożegnaliśmy go na scenie naszego Teatru w kwietniu 2018. Zapraszamy na kanał Teatru Syrena na YouTube od najbliższego piątku kliknij tutaj.

Wielu z Państwa pytało, jak mogą pomóc w tym trudnym dla wszystkich nas czasie.

Co tu dużo mówić – nie jest łatwo.
Co najmniej do połowy kwietnia nasz afisz musi świecić pustkami, ale – i tu dobra wiadomość – nie poddajemy się.
Aby nie tracić kontaktu z Wami i nadal robić to, co lubimy, czyli realizować naszą misję wobec Was, wszystkie teatralne działania przenieśliśmy do Internetu. Udostępniamy archiwalne spektakle, tworzymy ofertę edukacyjną dla dorosłych i dzieci, nagrywamy audio-booki, rozbudzamy kreatywność naszych aktorów, którzy zaskakują Was kolejnymi projektami sieciowymi. Pracujemy też intensywnie nad spektaklami i projektami, które zaprezentujemy Wam już, mamy nadzieję, niedługo.

Efekty naszych działań dostępne są w Internecie bezpłatnie. Na co dzień ponosimy jednak koszty funkcjonowania teatru – i to całkiem spore.

Jeżeli więc chcielibyście aktywnie włączyć się w walkę z kryzysem i pomóc nam w finansowaniu działalności, przygotowaliśmy dla Was kilka opcji:

- możliwość zakupu „cegiełek" na rzecz Teatru Syrena. Zachęcamy do wpłacania darowizn na konto Teatru Syrena 19 1090 1870 0000 0001 3153 4682. W tytule przelewu prosimy wpisać „darowizna na cele statutowe Teatru Syrena".
___
"Klub hipochondryków" - reż. Wojciech Malajkat - Teatr Syrena

 

Jagoda Lenarcińska
Materiał Teatru Syrena
2 kwietnia 2020

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia