2020-04-04 - g 19.00 - "Inni ludzie" - reż. Grzegorz Jarzyna - TR Warszawa

Pogrążona w smogu i depresji, napędzana narkotykami i alkoholem

W najbliższą sobotę, 4 kwietnia o godzinie 19:00 zapraszamy na kolejny specjalny premierowy pokaz rejestracji jednego z najnowszych spektakli TR Warszawa – „Innych ludzi" Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny. Spektakl dostępny będzie na naszym profilu na Facebooku oraz Vimeo przez jeden wieczór.

Znalezienie teatralnego języka do „Innych ludzi", dla ich pokracznych polifonii i kakofonii nie mogło być łatwe, ale udało się- spektakl Grzegorza Jarzyny formalnie plasuje się gdzieś między teatrem, filmem i elektrowstrząsami. (...) Wielkie brawa dla Yacine Zmit i Marii Maj, i wszystkich!!! Ryje beret. – Tak napisała na swoim profilu na Facebooku Dorota Masłowska po obejrzeniu „Innych ludzi" w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

Miejscem akcji, a zarazem zbiorowym bohaterem tej miejskiej antyballady jest Warszawa; pogrążona w smogu i depresji metropolia, napędzana narkotykami i alkoholem. Miasto, które przyciąga karierowiczów i nieudaczników, artystów i pracowników korporacji, studentów i emigrantów, obiecując złudne szczęście i podrabiany sukces.

Przewodnikiem po miejskiej dżungli jest 32-letni Kamil, chłopak z warszawskiego Grochowa, który dorabia sprzedażą narkotyków i marzy o karierze hiphopowca. Razem z nim wyruszamy w podróż w głąb miasta, konfrontując się z różnymi środowiskami i społecznymi klasami, od celebrytów po parkingowych meneli i od lokatorów śródmiejskich apartamentów po mieszkańców peryferyjnych blokowisk.

„Inni ludzie" to próba portretu Polski trzy dekady po transformacji, opowieść o wspólnocie, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. Rzecz o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do „innych".

Anna Szałas
Materiał TR Warszawa
30 marca 2020
Portrety
Grzegorz Jarzyna

Książka tygodnia

Dostojewski. Portret intymny
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Alex Christofi

Trailer tygodnia