2020-04-23 - „Wieczór Trzech Króli" – reż. Simon Godwin – Olivier Theatre - 2020-04-30

Teatralne qui pro quo

Wieczór Trzech Króli to jedna z najpopularniejszych komedii Szekspira, zasadzająca się na typowym qui pro quo, a jednak znacznie głębsza niż większość opierających się na tym samym zabiegu dużo późniejszych europejskich fars.

Reżyser Simon Godwin, którego realizacje: „Człowiek i nadczłowiek" oraz „Strategię gołych kawalerów" oglądaliśmy w cyklu NT Live, wykreował ten żywiołowy i radosny spektakl głównie dla Tamsin Greig („Drugi hotel Merigold", „Tamara i mężczyźni", „Pamiętnik Anny Frank"). Obok niej zgromadzono równie gwiazdorską obsadę: Daniel Rigby (seriale „Flowers" i „Jericho"), Tamara Lawrence („Undercover"), Doon Mackichan („Smack Pony") i Daniel Ezra („Zaginiony", „Undercover").

Statek rozbija się na skałach. Viola wraz z bratem bliźniakiem, Sebastianem, zostaje wyrzucona na brzeg Ilirii: ona w pobliżu miasta, on gdzieś w niedostępnej części wyspy. Viola, aby przetrwać i odnaleźć brata, postanawia przebrać się za mężczyznę i wkroczyć na nieznany teren. Pod imieniem Cesaria przystaje na służbę do księcia Orsino, w którym się zakochuje. Książę tymczasem posyła ją do swej ukochanej Olivii. Dziewczyna zakochuje się w posłańcu, nie przeczuwając, że to przebrana kobieta...

Spektakl dostępny od 23.04 do 30.03 pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=aig5ObghHS4

Źródło opisu: https://www.britishcouncil.pl/events/national-theatre-live-wieczor-trzech-kroli

Natasza Thiem
Dziennik Teatralny Poznań
23 kwietnia 2020

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...