2020-04-24 - g. 19:00 - "OR ID" - chor. Anna Piotrowska - Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark - 2020-04-26

Teatralne wydobycie, część piąta

Na drodze eksploracji własnej fizyczności, w świadomości istniejących w każdym z nas organicznych ograniczeń, wraz z zespołem tancerzy-performerów, podążamy po raz kolejny w obszary dotąd niezmierzone, prowokujące pytania o byt. Zapraszamy w futurystyczną podróż, usnutą ze skrawków dźwięków, zachowań i reakcji. Ze skrawków, wprawiających nas w stan tęsknoty. Za czym i do czego?

Trzy lata temu, przed premierą, pisałam, że spektakl to mocny wybieg z teraźniejszości w przyszłość. Dziś już nie wiem, co jest nam bliższe - świat zbudowany z programów, schematów i systemów czy prawdziwa organiczność, wolność, siła natury i społeczności. Paradoksalnie, gdy wspólnotowość i wolność zostają utracone, te androidalne wizje w gruncie rzeczy wcale nie wydają się tak odległe. Rzeczywistość przewartościowuje to, w jakim świecie żyjemy, a nasza sytuacja zmienia się w tempie efemerycznych dźwięków beatboxu.

Kolejny raz zostajemy wrzuceni w zbiorową odpowiedzialność podejmowania decyzji. Jako grupa ciągle jesteśmy pomiędzy decyzjami, co stwarza tyle samo możliwości, co ograniczeń. Podobnie jak nasza cielesność - z jednej strony niewygodna, z drugiej stanowiąca nieprzebrane pole eksploracji. Jak w tej nowo zastanej przestrzeni zachować swą indywidualność? Ucieczką od androidalności wydaje się powrót do tego, co organiczne. Do tego, co czyni nas człowiekiem. Do tego, za czym tęsknimy. Do własnej tożsamości.

Transmisja dostępna pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=u6fazXVTnVo&fbclid=IwAR0pExDZZbo3gBpOmxwR6Wo4DyBtpcyi0zuP3RaXNsrz8M5wEV9b9GjqbJk

koncepcja, choreografia i reżyseria: Anna Piotrowska
tańczą: Karolina Brzęk, Anna Mikuła, Artur Bieńkowski, Kamil Bończyk, Bartłomiej Gąsior, Maciej Kosteczka, Kamil Pilarski, Alexey Torgunakov
muzyka: Dominik Domix Franusik
reżyseria światła: Pawel Murlik
przestrzeń i kostiumy: Anna Piotrowska
realizacja: Dastin Greczyło, Marcin Aleksiej, Michał Wawrzyniak, Bartek Napieracz
koordynacja produkcji: Magdalena Hajda
grafika: Aleksander Joachimiak
produkcja: Teatr ROZBARK
współprodukcja: Eferte Fundacja Rozwoju Tańca
video: Ewa Poddig
projekt współfinansowany przez Urząd Miasto Bytom Wydział Kultury i Sportu w ramach projektu pt.: „sezon artystyczny eferte_Rozbark 2017"
premiera: 24 listopada 2017, Teatr ROZBARK, Bytom
współpraca: Stowarzyszenie 16 Wersów
partnerzy medialni: taniecPOLSKA.pl, Reflektor. Rozświetlamy Kulturę, Teatr Dla Was, Dziennik Teatralny, Pełnia Kultury, Dziennik Zachodni, Nasze Miasto, bytomski.pl

(-)
Materiał Teatru
24 kwietnia 2020
Portrety
Anna Piotrowska

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia

Czarna Maska
Georg Zlabinger
Krzysztof Penderecki - „Czarna Maska”...