2020-04-28 - g. 20:00 - "Najwyraźniej nigdy nie był pan 13-letnią dziewczynką" - reż. Iga Gańczarczyk - Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie

Szósty pokaz Łaźni Nowej ONLINE.

Tym razem Łaźnia Nowa zaprezentuje spektakl "Najwyraźniej nigdy nie był pan 13-letnią dziewczynką" w reżyserii Igi Gańczarczyk. Projekt otrzymał MARKĘ Radio Kraków w 2014 roku, a udział w nim wzięła grupa młodych dziewcząt.

Spektakl będzie transmitowany we wtorek, 28.04, o godz. 20:00 na facebook.com/laznianowa oraz youtube.com/LazniaNowa. Przedstawienie zostanie wyświetlone jednorazowo.

"Najwyraźniej nigdy nie był pan 13-letnią dziewczynką" to projekt artystyczno-społeczny Igi Gańczarczyk, który jest próbą stworzenia serii narracji dla dziewczynek i z ich udziałem, dającą możliwość opowiedzenia o sobie i o otaczającym świecie z własnej perspektywy. Inspirację projektu stanowią eseje i opowiadania Virginii Woolf, a także pokrewne opowieści i filmy, afirmujące potencjał żeńskich historii i relacji: sióstr, przyjaciółek, koleżanek.

Scenariusz spektaklu w dużej mierze opiera się o improwizacje i opowieści młodych uczestniczek projektu. Jest podróżą przez różne dziewczęce narracje (pamiętniki, złote-myśli, zeszyty typu „wpisz-się", sekrety), którym towarzyszą niewerbalne próby wyrażenia własnych odczuć i emocji poprzez ciało i ruch. Wyłania się z nich wielobarwny obraz świata, pełnego tajemnic, marzeń i dziewczęcych wyzwań.

(-)
Materiał Teatru
27 kwietnia 2020
Portrety
Iga Gańczarczyk

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia