2020-05-01 - g. 20:00 - "WĘDROWANIE" - reż. Krzysztof Jasiński - Teatr STU w Krakowie - 2020-05-03

Teatr STU online

Wyłącznie 1 i 3 maja o godz. 20.00 Teatr STU zaprezentuje obszerne fragmenty unikatowego spektaklu WĘDROWANIE w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego.

Wędrowanie był to jubileuszowy projekt Teatru STU z okazji 250- lecia teatru publicznego w Polsce, 50- lecia Teatru STU i 25- lecia Wolności realizowany w formie tryptyku wg Stanisława Wyspiańskiego „Wesele", „Wyzwolenie", „Akropolis" w reżyserii założyciela i dyrektora Teatru STU Krzysztof Jasińskiego. Muzykę skomponowali Jan Kanty Pawluśkiewicz, Piotr Grząślewicz, Marcin Hilarowicz, Zbigniew Wodecki i Marek Grechuta.

Spektakl będzie dostępny na profilu Facebookowym Teatru STU: https://www.facebook.com/TeatrSTU/

"Wyspiański marzył się Krzysztofowi Jasińskiemu od dawna. Założyciel i dyrektor artystyczny krakowskiego Teatru STU traktował go jako osobiste fatum, własny teatr niemożliwy. Dowodem na to, że artystyczne marzenia potrafią się spełniać – i to w wielkim stylu – jest tryptyk „Wędrowanie". Spektakl oparty na trzech dramatach Wyspiańskiego: „Wesele", „Wyzwolenie" i „Akropolis" jest unikatowy w historii polskiego teatru właśnie ze względu na połączenie ich w jedną całość."

(Karolina Augustyniak, Dziennik Teatralny)

(-)
Materiał Teatru
25 kwietnia 2020

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia