2020-05-16 - g. 10.00 - 14.00 - "Maleńkie Królestwo królewny Aurelki" - reż. Ewa Piotrowska - Teatr Baj - 2020-05-17 g. 15.00-19.00

"Maleńkie Królestwo królewny Aurelki" - online

Teatr Baj zaprasza 16 i 17 maja na pokaz online spektaklu "Maleńkie Królestwo królewny Aurelki" w reż. Ewy Piotrowskiej.

W tym nietypowym czasie postanowiliśmy dać Wam możliwość zaproszenia teatru do swojego własnego domu. Od kilku tygodni staramy się urozmaicać spędzony w odosobnieniu czas przemycając do Waszej codzienności nieco teatralnej magii. Można z niej skorzystać wchodząc codziennie na nasze strony internetowe i profile facebookowe, do czego serdecznie zachęcamy.

Tym razem przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego.

Będziecie mieli szansę obejrzeć spektakl z naszego bieżącego repertuaru. Przedstawienie "Maleńkie Królestwo królewny Aurelki" w reż. Ewy Piotrowskiej powstało w koprodukcji dwóch teatrów: Teatr Baj w Warszawie i Teatr Lalek "Pleciuga" w Szczecinie.

Chyba każda dziewczynka choć raz chciała zostać królewną, a każdy chłopiec rycerzem. Nasza bohaterka o imieniu Aurelka, która jest zwykłą dziewczynką mieszkającą w zwykłym mieście, pewnego dnia otrzymuje swoje Maleńkie Królestwo i przemienia się w królewnę. Szczęśliwie spełnione marzenie, powiecie? Aurelka też tak myślała. Ale okazało się, że niekoniecznie wygląda to tak, jak sobie wyobrażała...

Przedstawienie będzie dostępne bezpłatnie dla widzów na stronie internetowej Teatru Baj dwukrotnie: 16 maja w godzinach 10.00-14.00 i 17 maja w godzinach 15.00-19.00.

Spektakl dla dzieci od 5 roku życia

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 5 min.

Wydarzenie prezentowane w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego w Polsce organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

(-)
Materiał Teatru
15 maja 2020
Portrety
Ewa Piotrowska

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Tristan i Izolda
Ralf Pleger
Od 22 maja na platformie OperaVision ...