2020-06018 - "Szyc" - reż. Ana Nowicka - Teatr Barakah w Krakowie

Dziesięć lat po premierze w Teatrze Barakah - online

"Szyc" Teatru Barakah. Z okazji 10-lecia premiery spektaklu "Szyc" w reżyserii Any Nowickiej Teatru Barakah 18 czerwca na profilu Teatru na Facebooku odbędzie się pokaz online.

"Szyc" to pierwsza w krakowskim Teatrze Barakah i jedna z pierwszych wystawionych w Polsce sztuka Hanocha Levina. Wielokrotnie nagradzana na festiwalach teatralnych za reżyserię, aktorstwo, muzykę i w kategorii najlepszy spektakl, a także doceniana w licznych recenzjach współczesna groteska.

Przeplatana utworami Renaty Przemyk, potrafi śmieszyć i bawić, ale także wzbudzać przerażający niepokój. Potrafi również z powodzeniem w levinowskim stylu żonglować stereotypami i ludzkimi charakterami oraz z tematów, na poły osadzonych w miejscu i czasie, czynić historię uniwersalną.

"W domu rodziny Szyców znajduje się stół, matka, ojciec, córka oraz wieczne coś nie tak. Aplikujący na zięcia nie ma szans na to, by dostać cokolwiek za darmo, bo w tym świecie niczego za darmo po prostu nie ma i w ogóle małżeństwo z córką pana domu bardzo przypomina powracający motyw: handel mięsem".

"Szyc" w reżyserii Any Nowickiej, z udziałem Lidii Bogaczówny, Moniki Kufel, Karola Śmiałka i Pawła Sanakiewicza.

18 czerwca na profilu Teatru na Facebooku zostanie udostępniony link do spektaklu.

Anna Piątkowska
Kocham Kraków
15 czerwca 2020

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia