217 sztuk w konkursie o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną

mnóstwo autorów nadesłało swoje teksty

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni informuje, że 217 sztuk zostało nadesłanych i zakwalifikowanych, pod względem formalnym, do udziału w ósmej edycji konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną.

Wśród nadesłanych tekstów znajdują się utwory uznanych już twórców, takich jak Przemysław Wojcieszek, Maciej Wojtyszko, Jarosław Jakubowski, czy Tomasz Man, "teatralnych duetów" - Julia Holewińska i Kuba Kowlski, Wojciech Faruga i Tomasz Jękot, laureatów i finalistów poprzednich edycji konkursu oraz, oczywiście, debiutantów.

Do końca lutego trzyosobowa Komisja Artystyczna w składzie: Anna Zalewska-Uberman, Mirosław Baran i Wojciech Owczarski, wyłoni spośród nadesłanych sztuk 40 tytułów, które przejdą do półfinału. Ogłoszenie wyników pierwszego etapu nastąpi na początku marca.

Następnie, pięcioosobowa Kapituła GND w składzie: Dorota Sajewska, Jacek Kopciński, Grzegorz Niziołek, Piotr Olkusz, Jerzy Stuhr wybierze maksymalnie pięć tytułów, nominowanych do finału. Nazwiska finalistów poznamy w połowie kwietnia.

Rozstrzygnięcie konkursu przez wyłonienie laureata 8. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej nastąpi 23 maja 2015 roku, podczas 10. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Do rąk zwycięzcy trafi statuetka oraz 50 tysięcy złotych.

W dniach 18-22 maja 2015 roku, odbędą się czytania/pokazy warsztatowe sztuk nominowanych do finału konkursu.

Wszelkie informacje o wynikach kolejnych etapów konkursu będą publikowane na stronie www. gnd.art.pl, a także na stronie Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni - www.teatrgombrowicza.art.pl.

(-)
Materiał nadesłany
13 stycznia 2015

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...