25 lat Teatru Witkacego

uroczystości związane z obchodami 25-lecia Teatru Witkacego rocznicą urodzin

Jutro (środa) o godz. 16 Korowodem a la Witkacy, który przejdzie zakopiańskimi Krupówkami na Stary Cmentarz, gdzie złożone zostaną kwiaty na grobie matki Witkacego, rozpoczną się uroczystości związane z obchodami 25-lecia Teatru Witkacego i 125. urodzin jego patrona - Stanisława Ignacego Witkiewicza.

"Poza Rzeczy - Wistością
Nie szukaj już niczego
Bo Wistość tych Rzeczy 
Jest nie z świata tego" 

- to motto przyświecające tegorocznym urodzinom teatru. Tradycją już stało się, że artyści co roku hucznie obchodzą urodziny swego patrona i własne. W tym roku będą trwały przez cztery dni, a wśród niespodzianek, jakie przygotował zespół teatru, dla znalazły się wernisaże, spotkania i koncerty, m.in. Tomasza Stańko, Łucji Czarneckiej i Grażyny Auguścik. Na urodzinach będzie można zobaczyć także Scenę Plastyczną KUL Leszka Mądzika i spotkać się z prof. Januszem Deglerem, autorem książki "Witkacy Portret Wielokrotny".

Już jutro, tuż po korowodzie, w Miejskiej Galerii Sztuki otwarta zostanie wystawa "Jedność w wielości", na którą złożą się prace artystów zaprzyjaźnionych z teatrem, m.in.: Tadeusza Brzozowskiego, Władysława Hasiora, Jerzego Dudy-Gracza, Henryka Cześnika, Jerzego Nowosielskiego i Kiejstuta Bereźnickiego.

(GAB)
Dziennik Polski
24 lutego 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia