25-lecie Festiwalu (1993-2018)

13. Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski

W drugiej połowie października Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu po raz trzynasty będzie gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego.

Organizowany w Radomiu co 2 lata (od 1993 roku) Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski jest jednym z najważniejszych festiwali teatralnych w kraju i jedynym, który swoje artystyczne zainteresowanie ogniskuje wokół twórczości polskiego autora.

W czasie 7 festiwalowych dni widzowie będą mogli obejrzeć 11 przedstawień konkursowych, w których zaprezentują się teatry z Warszawy, Radomia, Łodzi, Wałbrzycha, Zielonej Góry, Zakopanego, a także zespoły z Wiednia i Buenos Aires. Tegoroczne spektakle oceniać będzie jury w składzie: Dorota Segda, Bożena Sawicka, Jacek Wakar i Łukasz Drewniak.

Festiwalowi towarzyszyć będą m.in. spotkania z twórcami, wystawy oraz przedstawienia pozakonkursowe.

Organizatorami festiwalu są Urząd Miasta Radomia i radomski Teatr. Wydarzenie współfinansowane jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wybór miejsca, w którym odbywa się festiwal poświęcony Gombrowiczowi, jest nieprzypadkowy. Okolice Radomia to rodzinne tereny pisarza.

20-27 października 2018, Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu

Jolanta Korłub
Materiał organizatora
3 października 2018

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia