25. premiera na pięciolecie działalności

"Młynarski sentymentalnie: Wesołego powszechnego dnia" - reż. Małgorzata Flegel - Teatr Mały w Manufakturze

„Młynarski sentymentalnie: Wesołego powszechnego dnia” to już 25. premiera, która uczci okrągły jubileusz Teatru Małego. Scena działająca w Manufakturze od pięciu lat zachwyca łodzian bogatym repertuarem, w którym znalazły się zarówno wariacje na temat dzieł mistrzów dramatu, w tym Czechowa, Witkacego czy Szekspira, jak i lekkie farsy oraz musicale z utworami najsłynniejszych polskich artystów.

W dniu urodzin Teatr Mały zaprasza na wycieczkę w czasie i wspomnienia, nie tylko związane z historią swojej działalności, ale także do barwnych i pełnych absurdu czasów PRL-u. Spektakl „Młynarski sentymentalnie: Wesołego powszechnego dnia" to nostalgiczna opowieść snuta za pomocą piosenek Wojciecha Młynarskiego. Libretto napisane w latach 80. ma wymiar uniwersalny i opowiada o niezmiennych wartościach istotnych w życiu każdego człowieka, stosunkach międzyludzkich, rodzinie i poszukiwaniu miłości. W najbliższą środę piosenki napisane do muzyki Jerzego Derfela staną się pretekstem do sentymentalnej podroży do dawnych lat. Przedpremierowy pokaz musicalu odbędzie się zgodnie z tytułem w dzień powszedni, czyli w środę, 25 czerwca o godzinie 19:15.

Pięć lat działalności Teatru Małego zaowocowało 25. premierami, ogólnopolskim festiwalem monodramów „MONOwMANU", ponad 500 spektaklami, gościnnymi koncertami, recitalami, spotkaniami autorskimi, w których udział wzięło łączne kilkadziesiąt tysięcy widzów. Kameralna scena w Manufakturze imponuje eklektycznym repertuarem i nowatorskim podejściem do scenicznej sztuki, czerpiąc zarówno z twórczości największych dramatopisarzy, jak i młodych, obiecujących twórców. Komedie pełne surrealistycznego humoru, autorskie musicale z piosenkami wybitnych polskich twórców oraz konsekwentna odwaga w wystawianiu niepokazywanych dotychczas w Polsce dzieł, to elementy charakterystyczne Teatru Małego. Scena nie mogłaby istnieć bez ludzi – na teatralnych deskach w budynku dawnej wykończalni regularnie gra 40 zawodowych aktorów, a gościnnie występują zespoły z całej Polski przyjeżdżające do Łodzi ze swoimi spektaklami.

(-)
Materiał Teatru
18 czerwca 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...