26 tysięcy publiczności w Polsce

"Jaś i Małgosia" - reż. Roberto Skolmowski - Opera i Filharmonia Podlaska

Uczniowie z ponad 336 szkół w Polsce będą mogli jutro (12 września) obejrzeć interaktywną bajkę muzyczną pokazywaną w Białymstoku. Ponad 26 tysięcy uczniów zasiądzie w swoich szkołach.

Aktorzy i muzycy zaś punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczną przedstawienie w Białymstoku w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Widzów oraz aktorów i muzyków połączą  łącza internetowe  i nowatorska inicjatywa TVP.  Ideą  Internetowego Teatru  TVP  jest przekazie granej na żywo sztuki za pośrednictwem internetu bezpośrednio do różnych placówek z małych miejscowości.Nowoczesna technologia umożliwia dotarcie  ze sztuką  do masowej młodej widowni. Odbiorcą teatralnych wydarzeń są uczniowie różnego typu szkół położonych daleko od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkunastotysięczną uczniowską społeczność w   Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.  Pokazy są bezpłatne dla uczestniczących szkół.To 11 edycja Internetowego Teatru TVP. Przed wakacjami, w czerwcu uczniowie mogli oglądać spektakle z Wrocławskiego Teatru Lalek i Teatru Ludowego w Nowej Hucie. Teraz przyszedł czas na „Jasia i Małgosię" z Białegostoku.

„Jaś i Małgosia" – muzyczna bajka według tekstu Jana Brzechwy w reżyserii Roberto Skolmowskiego ma nie tylko bawić, ale także uczyć.    Spektakl jest interaktywny, wciąga do wspólnej zabawy, wprowadza najmłodszych widzów w świat muzyki,   zapoznaje   z dziwnie brzmiącymi nazwami, oswaja z dźwiękami, ośmiela do   przyszłego, aktywnego uczestnictwa w sztuce.

(-)
Materiał Opery
12 września 2013

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia