300. spektakl "Małego Księcia"

Nova Scena Teatru Muzycznego ROMA

Wielki sukces Novej Sceny Teatru Muzycznego ROMA. 15 stycznia zaprezentowaliśmy trzechsetny spektakl "Mały Książę" w reżyserii Cezarego Domagały.

Premiera scenicznej wersji literackiego klasyka odbyła się 11 czerwca 2010 roku. To nie do wiary, ale w ciągu tych kilku sezonów zagraliśmy "Małego Księcia" już trzysta razy! Młoda publiczność, która obejrzała ten muzyczny spektakl, liczy już niemal 45 000 osób, co napawa nas radością i dumą. Ponadczasowa opowieść Antoine de Saint-Exupéry'ego przemawia z jednakową siło do czytelników i widzów, bez względu na wiek, bez względu na czasy, w jakich żyją.

Trzechsetne przedstawienie miało szczególny charakter. Dyrektor TM ROMA Wojciech Kępczyński pogratulował aktorom i realizatorom, wśród których nie zabrakło trzech odtwórców tytułowej roli. Był reżyser Cezary Domagała, który sam także występuje w przedstawieniu. Zabierając głos przed publicznością twórca popularnego spektaklu we wzruszających słowach opowiedział o swoich - trwających bez mała całe życie - związkach z prozą Saint-Exupéry'ego. Była projektantka kostiumów Anna Waś. Był wspaniały tort od cukierni A. Blikle. Były bezalkoholowe toasty. Były pamiątkowe dyplomy dla artystów i realizatorów "Małego Księcia". I magiczna atmosfera teatralnej bajki.

"Mały Książę" to genialna bajka dla dzieci i dla dorosłych, które więcej mówią o życiu, niż grube, uczone księgi. Całkowicie zgadzając się z tym stanowiskiem i pełni wiary w magię teatru zapraszamy widzów w każdym wieku na kolejne przedstawienia spektaklu o niesłabnącej popularności. A kiedy zagramy "Małego Księcia" po raz pięćsetny? To już zależy wyłącznie od Państwa.

(-)
Materiał Teatru
17 stycznia 2014

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia