36. Premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących

"Noc w Prowansji" - reż. Ewa Pilawska - Teatr Powszechny w Łodzi

W rozpoczynającym się tygodniu zapraszamy Państwa na 36. Premierę Teatru dla niewidomych i słabo widzących. W środę o godzinie 13:00 zaprezentujemy „Noc w Prowansji” w reżyserii Ewy Pilawskiej.

Na Lazurowym Wybrzeżu w środku sierpnia trudno znaleźć wolne miejsce w hotelu czy wynająć willę. Gdy więc dwóm zaprzyjaźnionym parom Brytyjczyków i Irlandczyków udaje się wynająć dom w okolicach Nicei, rzeczywistość jest piękna i obiecująca niczym marzenie. Czar jednak pryska, gdy okazuje się, że agent nieruchomości nie poinformował mieszkających na stałe w Paryżu właścicieli willi, że została ona wynajęta... C'est la vie. Trzem małżeństwom przychodzi wspólnie spędzić wakacje.

Wczasowiczów pochodzących z trzech europejskich krajów różni język, kultura, poczucie humoru. W scenerii śródziemnomorskiego słońca, prowansalskiej kuchni i francuskiego wina wyraziste i różnorodne charaktery bohaterów piszą scenariusz wydarzeń. W komediowej atmosferze mocno zarysowują się różnice narodowe, odwieczna walka płci, frustracje małżeńskie...

Robin Hawdon – popularny brytyjski komediopisarz. Jego sztuki wystawiane są w najważniejszych teatrach na całym świecie – między innymi w Wielkiej Brytanii, Nowym Jorku, Paryżu, Moskwie, Warszawie, Bonn, Sztokholmie, Kopenhadze, Tel Awiwie. Sztuki Hawdona cenione są przede wszystkim za doskonale skonstruowaną fabułę, tempo i oryginalne podejście do istotnych dla współczesnego człowieka problemów oraz zmieniającej się w szybkim tempie rzeczywistości.

(-)
Materiał Teatru
19 lutego 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia