4 nagrody dla Teatru Śląskiego

20. Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia

Podczas jubileuszowej XX edycji zaprezentowaliśmy dwukrotnie "Ożenek" Nikołaja Gogola w reżyserii Nikołaja Kolady. Jury postanowiło przyznać 4 nagrody dla twórców.

Nikołaja Koladę doceniono za reżyserię, Annę Tomczyńską wraz z Nikołajem Koladą nagrodzono za scenografię i kostiumy, zaś za komediowe kreacje nagrody przyznano Ewie Leśniak grającej rolę swatki Fiokły oraz Michałowi Piotrowskiemu grającemu rolę Stiepana, służącego Podkolesina. Tytuł znalazł się także na trzecim miejscu w rankingu tytułów, które wybrała publiczność festiwalowa.

Spektakl jest grany od października zeszłego roku na Dużej Scenie Teatru Śląskiego i cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Inscenizację przygotował Nikołaja Kolada, jeden z najważniejszych współczesnych dramaturgów i reżyserów z Rosji. Katowicki spektakl był jego pierwszą pracą na scenie na Śląsku. "Ożenek" otrzymał m.in. trzy nominacje do Złotych Masek, był prezentowany w Rosji podczas 10. Międzynarodowego Festiwalu Kolyda-Plays w Rosji oraz był w programie Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE.

W najbliższym czasie będzie częścią programu 7. Metropolitalnej Nocy Teatrów. Na Dużej Scenie można oglądać spektakl 23 i 24 września.

Aleksandra Czapla-Olislo
Materiał Teatru
20 września 2016
Portrety
Nikołaj Kolada

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia