40 lat pracy na scenie!

Wojciech Ługowski - (1955) aktor teatralny, telewizyjny i filmowy

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na wyjątkowy wieczór w Teatrze. Na Dużej Scenie pokazany zostanie spektakl „Nie uchodzi, nie uchodzi, czyli Damy i huzary", w którym jedną z ról gra Wojciech Ługowski. Tego dnia aktor będzie obchodził jubileusz 40 – lecia pracy artystycznej.

Wojciech Ługowski urodził się w Pionkach koło Radomia. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Po studiach rozpoczął pracę w jeleniogórskim Teatrze im. C. K. Norwida, gdzie zadebiutował w 1981 r. w spektaklu „Pragmatyści" w reżyserii Krystiana Lupy.

Od 1986 roku jest obecny na deskach radomskiego teatru, gdzie zagrał ponad 70 ról w najbardziej popularnych tytułach. Wojciech Ługowski to także ceniony pedagog związany m. in. z Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Filipa Neri , gdzie uczył teatrologii wiele pokoleń młodzieży.

Widzowie radomskiego Teatru znają go doskonale z takich ról jak Wujek George w „Ryzykownej Forsie", Archibald Craven w „Tajemniczym Ogrodzie", czy Sebastian w spektaklu „Koniec świata będzie śmieszny".

Zostały jeszcze wolne miejsca na sobotni spektakl, w którym można podziwiać Wojciecha Ługowskiego w roli Kapelana. Uroczyste obchody rozpoczną się po przedstawieniu w Foyer Teatru Powszechnego w Radomiu, gdzie na Jubilata będzie czekać miła niespodzianka. Serdecznie zapraszamy!

14 maja godz. 19.00, „Nie uchodzi, nie uchodzi, czyli Damy i huzary", Duża Scena

Anna Pietruszka
Materiał Teatru Powszechnego w Radomiu
12 maja 2022

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...