45. premiera Teatru dla niewidomych

"Godzina spokoju" - reż. Ewa Pilawska - Teatr Powszechny w Łodzi

Dziś o 13:00 na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi 45. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących - "Godzina spokoju" Floriana Zellera. Spektakl - jak wszystkie w ramach projektu - reżyseruje społecznie dyrektor Ewa Pilawska. Zapraszamy. Wstęp wolny!

Są takie dni, kiedy jedyne o czym marzysz to aby świat stanął w miejscu. Aby przez krótką chwilę nikt Ci nie przeszkadzał i abyś mógł zapomnieć o całym bożym świecie, usiąść w ulubionym fotelu i oddać się ulubionej lekturze czy posłuchać muzyki. Szczególnie jeśli po latach starań uda Ci się zdobyć wreszcie płytę ulubionego jazzowego klarnecisty. Właśnie taki plan na sobotę miał bohater sztuki Florian Zellera.

Wrócił do domu z „białym krukiem" i liczył, że uda mu się wygospodarować dla siebie godzinę. Godzinę spokoju. Traf jednak chce, że jego bliscy akurat wtedy postanawiają załatwić z nim wszystkie sprawy, a jeszcze z sąsiedzką wizytą wpada lokator z mieszkania obok. Wszyscy oni skutecznie przewracają jego świat do góry nogami, jakby nie rozumieli, że to miał być czas tylko dla niego. I jak tu nie stracić cierpliwości...

Godzina spokoju to znakomicie skonstruowana komedia z galerią błyskotliwie sportretowanych postaci. Jej autor Florian Zeller to jeden z najciekawszych dramatopisarzy francuskich młodego pokolenia, laureat nagrody Moliera – dorocznej nagrody za wybitne dokonania teatralne we Francji.

"Godzina spokoju"
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Ewa Pilawska
Obsada: Monika Kępka, Beata Ziejka, Jakub Firewicz, Mirosław Jękot, Damian Kulec, Michał Lacheta, Arkadiusz Wójcik
Didaskaliusz: Andrzej Jakubas
Inspicjent/sufler: Małgorzata Urzędowska

(-)
Materiał Teatru
23 września 2015
Portrety
Ewa Pilawska

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...