60-letni Miś na scenie

"Tymoteusz wśród ptaków" - reż. Lucyna Sypniewska - Teatr Lalek Banialuka

Kolejne przygody Misia stworzonego przez Jana Wilkowskiego. 24 listopada premiera "Tymoteusza wśród ptaków" w reż. Lucyny Sypniewskiej, z muzyką Krzysztofa Maciejowskiego i scenografią Zofii de Ines.

Jan Wilkowski powołał do życia postać Misia - Tymoteusza Rymcimci w latach 60. ubiegłego wieku. Cykl jego przygód, wystawianych na scenach lalkowych w całej Polsce to jedno z najciekawszych osiągnięć dramaturgii dziecięcej. Perypetie Tymoteusza nie straciły na aktualności. Miś również obecnie jest dla najmłodszych swoistym przewodnikiem po świecie wartości. Tym razem Tymoteusz zagości na scenie Banialuki, by z ogromnym wdziękiem i właściwym sobie poczuciem humoru, w atmosferze zabawy, zadać kluczowe pytania o istotę odpowiedzialności i wzajemnej troski.

"Tymoteusz wśród ptaków" to zaskakująca historia Misia, który pewnego dnia postanawia zaopiekować się porzuconym kukułczym jajkiem. Ten szalony pomysł spowoduje szereg zabawnych przygód z udziałem jego statecznego taty, rozśpiewanych ptasich przyjaciół i podstępnego lisa. Perypetie bohaterów ułożą się na scenie w zabawną, ale i pouczającą historię o istocie rodzicielskiej miłości. Inscenizacja z wielobarwną scenografią i klimatyczną muzyką z pewnością sprowokuje uśmiech na twarzach wielu młodszych i starszych widzów, a także dostarczy ważnych tematów do późniejszych rozmów w rodzinnym gronie.

(-)
Materiał Teatru
16 listopada 2013

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia