7. Noc Teatrów w Krakowie

spektakle Teatru KTO

W nocy z 15-ego na 16-ego czerwca już po raz siódmy odbędzie się w Krakowie Noc Teatrów.Zdaniem współorganizatora Nocy Teatrów - dyrektora teatru KTO Jerzego Zonia - ta edycja różni się od poprzednich, ponieważ po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć wiele spektakli tanecznych. Podczas tej wyjątkowej nocy będzie można również uczestniczyć w widowiskach plenerowych.

To największe tego typu wydarzenie w Polsce, którego celem jest pokazanie najciekawszych spektakli teatralnych sezonu. W 43 miejscach na terenie całego Krakowa będzie można zobaczyć komedie, tragedie, musicale, przedstawienia dla dzieci, spektakle taneczne. W imprezie weźmie udział 10 teatrów instytucjonalnych oraz ponad 20 teatrów i grup nieinstytucjonalnych. W zaproponowanym repertuarze na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Zdaniem współorganizatora Nocy Teatrów - dyrektora teatru KTO Jerzego Zonia - ta edycja różni się od poprzednich, ponieważ po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć wiele spektakli tanecznych. W Nowohuckim Centrum Kultury wystąpi Krakowski Teatr Tańca, a także Krakowska Akademia Tańca. Przy Dworku Białoprądnickim zobaczymy Teatr Tańca DF, zaś w Kontakcie Przestrzeni Ruchu i Tańca zaprezentuje się EST i Hurtownia Ruchu. Nie zabraknie także tańców w plenerze. Przy Barbakanie wystąpi Balet Dworski "Cracovia Danza", który pokaże publiczności "Tańce i zabawy w czasach Średniowiecza" [na zdjęciu].

Podczas tej wyjątkowej nocy będzie można również uczestniczyć w widowiskach plenerowych. Miłośników clownady zapraszamy na Rynek Główny już o godz.19 na występ Clowna Feliksa. Zaraz po nim wystąpi Teatr Gry i Ludzie ze spektaklem "Ballada o Janie Wnęku", a na zakończenie wieczoru w plenerze zobaczymy Teatr KTO ze spektaklem "Ślepcy".

Teatr KTO jest współorganizatorem Nocy Teatrów i oczywiście jak co roku przygotował wiele atrakcji dla swoich widzów. Na deskach KTO przy ul. Gzymsików będzie można obejrzeć spektakl "Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać", a o godz.20.00 wystąpi Kabaret PUK ze swoim najnowszym programem "Let's PUK it!". Noc z Teatrem KTO zakończy się prezentacją widowiska "Ślepcy".

Wstęp na większość spektakli jest wolny, na część z nich obowiązują bezpłatne wejściówki, które można będzie odbierać w teatrach i w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11) od 13-ego czerwca. Poza oglądaniem spektakli będzie można również zwiedzać teatr od zaplecza i posłuchać znakomitych recitali. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych widzów, które rozpoczną się już o godz. 16.00. Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie www.krakowskienoce.pl.

Czeka nas niesamowita noc pełna niespodzianek i wspaniałych doznań artystycznych!

(-)
Materiał Teatru
13 czerwca 2013

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia