"Czterdziestka w opałach" w Teatrze Kamienica

przedpremierowy pokaz dla mediów

W niedzielę, 10 października 2010 r. o godz. 19.00 w warszawskim Teatrze Kamienica odbędzie się premiera komediowego show w wykonaniu Katarzyny Żak

Spektakl „Czterdziestka w opałach” w życzliwy sposób wytyka kobietom ich kompleksy, ukazuje typowe problemy i zahamowania kobiet „w pewnym wieku”.  Bohaterka - czterdziestoletnia Lilka nie radzi sobie ani  z cellulitem, ani ze zmarszczkami, ani ze swoim małżeństwem, które „zżera” rutyna. O dziwo, ratunkiem okazuje się rodzinny urlop nad Bałtykiem, gdzie w nieprzewidzianych okolicznościach, oparach jodu i absurdu bohaterka odnajduje w sobie szaloną nastolatkę i znów zaczyna wierzyć w siebie.

Autorką sztuki jest scenarzystka i pisarka, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, autorka poczytnych powieści: „110 ulic”, „Niebieskie nitki”, „220 linii”, „Serenada, czyli moje życie niecodzienne”, „Wystarczy że jesteś”, „13. Poprzeczna”, czy ostatnia, bestsellerowa „Cukiernia Pod Amorem”.

Spektakl wyreżyserował Wojciech Adamczyk reżyser teatralny i telewizyjny (m. in. seriale „ Ranczo”, „Rodzina zastępcza”, „Miodowe lata”, „Halo Hans”, „Tancerze”; film kinowy „Ranczo Wilkowyje”).

Aktorka Katarzyna Żak znana jest z ról teatralnych i telewizyjnych m. in. w serialach „Miodowe lata”, „Klan”, „Na Wspólnej” i ostatnio w „Ranczu”.

Producentem sztuki jest firma Tito Productions, mająca na swoim koncie cieszące się sympatią widzów sztuki: „Boeing, Boeing” i „Wielki Apetyt” wystawiane w Teatrze Studio Buffo w Warszawie oraz gościnnie w wielu miejscach w Polsce.

Premiera 10 października 2010 gościnnie w Teatrze Kamienica w Warszawie

Małgorzata Gutowska-Adamczyk
„Czterdziestka w opałach, czyli małżeńska komedia pomyłek”
Reżyseria: Wojciech Adamczyk
Kompozytor: Piotr Adamczyk
Występuje: Katarzyna Żak
Producenci: Katarzyna Fukacz-Cebula, Damian Słonina

Spektakle w październiku:
5, 6 października, godz. 19:00 pokazy przedpremierowe (bilety po 30 zł)
10 października godz. 19.00 premiera
11,12,13  października godz. 19:00 (bilety 65 zł)
Kasa biletowa:
Teatr Kamienica, Al. Solidarności 93, tel. 22 624 01 99
Rezerwacja mailowa: bilety@teatrkamienica.pl
Informacje dla prasy: 
Media Metropolis, Ewelina Kluz 022 266 05 35 lub 601 280 484 

W związku z premierą komediowego show Katarzyny Żak serdecznie zapraszamy na specjalny pokaz dla mediów, który odbędzie się w Teatrze Kamienica, w środę 29 września o godz. 12.00.
Będą mieli Państwo okazję zobaczyć fragmenty sztuki oraz porozmawiać z aktorką, która wciela się w postać 40-letniej matki, żony i niespełnionej powieściopisarki…
Prosimy o potwierdzenie przybycia:
Ewelina Kluz, Media Metropolis Sp. z o.o.
tel. 601 280 484  lub  22 266 05 35
ekluz@mediametropolis.pl

(-)
Materiały Teatru
24 września 2010

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...