"Wielki Apetyt" laureatem Nagrody Publiczności

4. Katowicki Karnawał Komedii 2011

Podczas trwającego od 21 do 30 stycznia Katowickiego Karnawału Komedii publiczność nagrodziła monodram komediowy "Wielki Apetyt" w reżyserii Pawła Aignera. W spektaklu aktorka Katarzyna Kwiatkowska wcieliła się w ponad 40 postaci.

30 stycznia zakończyła się IV edycja Katowickiego Karnawału Komedii. Na deskach dwóch teatrów: Teatru Korez oraz Teatru Śląskiego, przedstawiono 10 spektakli głównych oraz 5 wystąpień towarzyszących. Spośród wystawionych sztuk widzowie mogli głosować na tę, która ich zdaniem powinna dostać  Nagrodę Publiczności. W Teatrze Korez laureatem został spektakl „Wielki Apetyt, czyli monolog na 40 postaci” w reżyserii Pawła Aignera.

„Wielki apetyt” to niezwykły pokaz komediowej gry aktorskiej. Katarzyna Kwiatkowska, na co dzień błyskotliwie parodiująca polskie gwiazdy w programie „Szymon Majewski Show”, w tej sztuce wcieliła się nie w jedną główną, ale w kilkadziesiąt tak różnych postaci, jak w groźnego gangstera, ambasadorową Japonii, namolnego asystenta sławnej polskiej piosenkarki, czy prawą rękę arabskiego szejka… Polska adaptacja przygotowana przez Bożenę Intrator stanowi oryginalny, zabawny i ironiczny komentarz na temat rodzimego high-life’u i show-biznesu.

Sztuka w reżyserii Pawła Aignera to produkcja warszawskiej firmy Tito Productions, która proponuje widzom również komedię „Boeing-Boeing” wystawianą w Teatrze Studio Buffo oraz monodram Katarzyny Żak „Czterdziestka w opałach”, który można zobaczyć w warszawskim Teatrze Kamienica.

Oprac. GG
Materiały Teatru
4 lutego 2011

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia