93 rocznica urodzin

Na cześć Tadeusza Różewicza

W dniu 93 urodzin Tadeusza Różewicza, 9 października, we Wrocławskim Teatrze Współczesnym można będzie obejrzeć happening pt. „Korytarz Różewicz”. Przygotowali go uczniowie Gimnazjum nr 13 we Wrocławiu.

To wyjątkowe miejsce, gdzie w roku 90-lecia Tadeusza Różewicza [2011] ukazywała się regularnie gazeta szkolna "Mag słowa" poświęcona Poecie. Tylko jej Tadeusz Różewicz udzielił w tym czasie ekskluzywnego wywiadu. Wtedy po raz pierwszy, we współpracy z WTW, polonista Wojciech Walczak zorganizował „Korytarz Różewicz" – serię uczniowskich happeningów i performansów na korytarzach szkoły, podczas których czytano fragmenty prozy, dramatów i wierszy. "Korytarze..." odbywają się do dziś i prezentują twórczość innych polskich pisarzy i poetów. W 2011 roku ogłoszony został także po raz pierwszy Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Mag słowa", którego trzecia edycja będzie miała swój finał za kilka dni.

Gimnazjaliści pokażą nową odsłonę „Korytarza Różewicz" 9 października [czwartek] na wrocławskim Rynku o 13.00, a w foyer WTW o 18.45. Wstęp wolny.

(-)
Materiał Organizatora
6 października 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia