Absolwenci, przybywajcie!

70 lat Szkoły Filmowej. Urodziny słynnej Filmówki świętowane będą 5 i 6 października.

5 października o godz. 12.00 zainaugurujemy 70. w naszej historii rok akademicki. 1948-2018: Wyższa Szkoła Filmowa, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna i Filmowa im. Leona Schillera, wreszcie - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera.

Zmieniały się nazwy, rzeczywistość wokół, polityka, klimat i nastroje. A my niezmiennie. Przy Targowej. Film i Teatr - nasze oczka w głowie. Codziennie na planach i na deskach teatru składamy w filmy i spektakle to, co w naszych głowach i sercach - reżyserów, operatorów, aktorów, fotografów, animatorów, montażystów, scenarzystów i kierowników produkcji musuje, te historie wszystkie, które spać nie dają.

I tak RAZEM, już 70. lat! Ilość filmów, Ludzi i emocji w trakcie tego czasu - niezliczona i niepowtarzalna. uRodziny! to okazja doskonała, by filmowe (i nie tylko) historie sobie przypomnieć, by dawno niewidzianych Ludzi spotkać ale też na przyszłość znowu RAZEM snuć plany. To nasze Wspólne - absolwentów, wykładowców, pracowników i studentów - urodziny - uRODZINY! Chodźcie, wracajcie do Szkoły!

Program:

* uroczyste posiedzenie Senatu z okazji inauguracji 70. Jubileuszowego Roku Akademickiego 2018/2019
5.10.2018 r., godz. 12.00 Hale Filmowe, bud. Z, Szkoła Filmowa w Łodzi, ul. Targowa 61/63

* oraz wydarzenia jubileuszowe:
- wernisaż retrospektywnej wystawy prac prof. Jerzego Mierzejewskiego - 5.10.2018 r., godz. 14.00, Galeria Szklarnia
- wieczór wspomnieniowy i przyjęcie urodzinowe - spotkanie absolwentów, studentów, wykładowców i pracowników Szkoły - 5.10.2018 r., godz. 18.00, Hale Filmowe, bud. Z
- Dzień Otwarty Szkoły - 6.10.2018 r., godz. 12.00-16.00, Kampus
Uwaga - WSTĘP NA WIECZÓR WSPOMNIENIOWY I PRZYJĘCIE URODZINOWE:

* studenci Szkoły - za okazaniem legitymacji studenckiej
* wykładowcy i pracownicy Szkoły - wstęp bez konieczności legitymowania się
* absolwenci i osoby związane z naszą uczelnią - prosimy o mailową deklarację swojej obecności - wysłaną na adres rektorat@filmschool.lodz.pl
* dziennikarze - prosimy o mailowe akredytowanie się - wysłane na adres jkolano@filmschool.lodz.pl

Na wszystkie pozostałe wydarzenia WSTĘP WOLNY.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Zbigniew Rau, Wojewoda Łódzki; Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego i Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

(-)
Materiał PWSFTviT
5 października 2018

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia