Adaptacja Mickiewicza na scenie lalek

"Dziady" - reż. Paweł Passini - Opolski Teatr Aktora i Lalki w Opolu im. Alojzego Smolki

Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza na wyjątkową inscenizację arcydramatu Adama Mickiewicza. To już ostatnie spektakle w tym sezonie.

Jeden z najwybitniejszych reżyserów młodszego pokolenia, Paweł Passini, z tekstu Mickiewicza złożył własny model i pokazał, że narodowy arcydramat dotyka także naszego tu i teraz. W opolskiej incenizacji nie ma podziału na scenę i widownię. Całą przestrzeń wypełniają lalki (na potrzeby spektaklu przygotowano ich prawie 400). Nie można ich zignorować, odrzucić. Są symbolem, znakiem obcowania żywych ze zmarłymi, przywołanymi na obrzęd dziadów...

W roli Gustawa/Konrada oglądamy wybitnego aktora i reżysera Bogusława Kierca (lat 73). Autorką scenografii jest Zuzanna Srebrna. Muzykę(częściowo graną na żywo) skomponowali Sambor Dudziński i Paweł Passini.

Spektakl, który premierę miał 14 marca, po krótkiej przerwie wraca na afisz OTLiA. Można go zobaczyć na małej scenie przy ul. Kośnego we wtorek i środę o 11.00 i znów w czwartek i piątek (21 i 22 maja) o 18.00. Bilety po 25 zł (ulgowe) i 35 zł (normalne). Przedstawienie adresowane jest do widzów od lat 15.

(-)
Materiał Teatru
18 maja 2015

Książka tygodnia

Teatr Rozmaitości Jarzyny i Warlikowskiego
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Justyna Świerczyńska

Trailer tygodnia