„Aida" z MET w wybranych kinach sieci Multikino

„Aida" - reż. Sonja Frisell - The Metropolitan Opera

„Aida" z The Metropolitan Opera już 5 września o godzinie 19:00 w wybranych kinach sieci Multikino.

„Aida" Verdiego to ostatni tytuł pokazywany w Multikinie w tegorocznym cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD Encore". Sezon letnich powtórek zamyka pokaz pełen rozmachu, w rolach głównych Anna Netrebko i Anita Rachvelishvili.

Monumentalna opera Giuseppe Verdiego opowiadająca tragiczną historię miłości z czasów faraonów nie mogła liczyć na piękniejszą oprawę, niż ta przygotowana w Met przez Sonję Frisell. Zgodnie z XIX-wieczną tradycją spektakl dosłownie ocieka złotem i skrzy się kolorami bogatych dekoracji. Całość zrealizowana jest z rozmachem godnym faraonów; dech w piersiach zapiera m. in. scena słynnego marszu tryumfalnego.

Na prapremierze „Aidy" Verdi został wywołany 32-krotnie do ukłonów. Do dziś opera ta zaliczana jest do nieśmiertelnych hitów teatru muzycznego. Miłosny trójkąt, który tworzą etiopska niewolnica Aida, wódz egipski Radamès i zakochana w nim księżniczka Amneris, wielkie sceny zbiorowe i wspomniany monumentalizm gwarantują wyjątkowe przeżycia.

Wrześniowy pokaz to ostatnia okazja, by obejrzeć Aidę w tej wersji. To wielkie pożegnanie znanej na cały świat inscenizacji, wielokrotnie powtarzanej, transmitowanej i nagrywanej w kilkunastu różnych obsadach. Ta cudowna, tradycyjna inscenizacja nie będzie już więcej grana; w sezonie 2020-21 „Aida" powróci, ale już w nowej wersji.

Na „Aidę" w reżyserii Sonji Frisell zapraszamy 5 września o godz. 19:00 do kin sieci Multikino w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu (Multikino 51), Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie (Multikino Ursynów i Multikino Złote Tarasy), Zabrzu.

Opera Verdiego wieńczy sezon letnich operowych powtórek w Multikinie. Już 12 października o godz. 18:55 wystartuje natomiast nowy, 14, sezon cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD" . Pierwszym pokazem w jego ramach będzie „Turandot" Pucciniego w reżyserii Franca Zeffirellego. Spektakl poprowadzi dyrektor muzyczny nowojorskiej sceny Yannick Nézet-Séguin. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym sezonie widzowie Multikina będą mieli przyjemność zobaczyć i usłyszeć polskich śpiewaków, biorących udział w transmitowanych w nowym sezonie spektaklach Met. W „Manon" Masseneta (26 października, godz. 18:55) wystąpi Artur Ruciński, a w „Marii Stuart" Donizettiego (9 maja, godz. 18:55) – Andrzej Filończyk.

Pełen repertuar pokazów nowego sezonu dostępny jest na www.multikino.pl W kasach kin dostępne są także karnety na 14 sezon: w ich ramach bilety na spektakle prosto z kultowej nowojorskiej sceny można kupić w promocyjnej cenie. Liczba karnetów ograniczona.

Róża Adamcio
Multikino S.A.
4 września 2019
Portrety
Sonja Frisell

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia