Akademia wolności na święto lalkarstwa

21 marca - Światowy Dzień Lalkarstwa

21 marca lalkarze na całym świecie obchodzą swoje święto. Z tej okazji Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentuje widzom spektakl oparty na różnych formach, od lalki tintamareski po maskę, jeden z najnowszych w repertuarze, czyli „Akademię pana Kleksa" w reż. Karoliny Maciejaszek. Na przedstawienie, które odbędzie się 21 marca o godz. 12:30, zapraszamy widzów od 7. roku życia.

Historię niezwykle ekscentrycznego nauczyciela – pana Ambrożego Kleksa oraz jego uczniów znają niemal wszyscy. Nauka u kogoś, kto potrafi czytać w myślach, unosić się w powietrzu, z małych rzeczy zrobić duże czy gotować z kolorowych szkiełek, musi być nadzwyczajną przygodą. Akademia to miejsce, gdzie wszystko staje się możliwe. Wystarczy otworzyć odpowiednie furtki, by znaleźć się w krainach znanych bajek. Zamiast nudnej edukacji, pan Kleks proponuje lekcje latania, bajania, kleksografii i dość nietypowej geografii z globusem w roli piłki.

Akademia to przestrzeń nie tylko dla nieograniczonej wyobraźni, ale także wolności. To azyl dla wszystkich wykluczonych, słabeuszy i dziwaków, którzy nie potrafią odnaleźć się we własnym środowisku. To miejsce, gdzie każdy czuje się jak u siebie: dobrze i bezpiecznie. To przede wszystkim szkoła, gdzie najważniejsze są potrzeby dziecka i rozwój jego osobowości, a nie rygorystyczna nauka. Pytanie tylko, czy taka szkoła przetrwa...

„Akademia pana Kleksa" to rozśpiewane przygody, które zyskują na atrakcyjności dzięki nowym aranżacjom znanych piosenek. Dzieci z pewnością rozpoznają utwory Brzechwy, a dorośli wrócą do dziecięcych lat.

Uwaga! W związku z COVID-19 przypominamy, że podczas wszystkich spektakli lub innej wizyty w Teatrze widzowie zobowiązani są do zakrycia ust i nosa. Obowiązek ten nie dotyczy dzieci do 4. roku życia.
Bilety
20 zł – normalny
18 zł – ulgowy (dzieci do 12. roku życia)

Kasa biletowa teatru, tel. 74 666 73 41, czynna godzinę przed spektaklem
Kup bilet on-line – bilety.teatrlalek.walbrzych.pl (preferowana forma zakupu)

Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
15 marca 2021

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...