Akceptacja inności w sobie i w innych

"Mój cień jest różowy" - reż. Bartosz Kurowski - Teatr Pinokio w Łodzi

Premierowy spektakl "Mój cień jest różowy" w reżyserii Bartosza Kurowskiego oparty na picturebooku Scotta Stuarta pod tym samym tytułem pokaże Teatr Pinokio 12 lutego.


"Mój cień jest różowy" to poruszająca, choć nieoczywista historia o odwadze do bycia sobą, a także o współodpowiedzialności, wspólnocie i współbyciu, które potrafią pokolorować największe lęki.

(...)
"Opowieść o tym, co niektórzy niesłusznie nazywają ideologią. A to jest przecież bardzo delikatna materia, na którą składają się takie kwestie jak tożsamość, różnorodność i akceptacja samego lub samej siebie. I akceptacja inności w sobie i w innych, o której trzeba umieć rozmawiać także z dziećmi."
Michał Rusinek, tłumacz o bardzo kolorowym cieniu

Spektakl dopełniają dwa spotkania edukacyjne: pierwsze z nich, dedykowane wszystkim zgromadzonym na widowni odbiorcom, pozwoli bliżej przyjrzeć się wszechobecnym stereotypom; drugie, przeznaczone dla pojedynczych klas szkolnych, umożliwi przepracowanie modelowych wyobrażeń dzięki ćwiczeniom z zakresu pedagogiki teatru.

MÓJ CIEŃ JEST RÓŻOWY
Autor tekstu: Scott Stuart Tłumaczenie: Michał Rusinek
Adaptacja i reżyseria: Bartosz Kurowski Scenografia: Klaudia Laszczyk
Muzyka: Łukasz Damrych Ruch sceniczny: Szymon Michlewicz-Sowa
Konsultacja psychologiczna: Bianka-Beata Kotoro, Aleksandra Dulas
Obsada: Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Krzysztof Ciesielski, Małgorzata Krawczenko, Hanna Matusiak, Piotr Osak, Piotr Pasek, Natalia Wieciech
Premiera: 12.02.2022 r.
Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku 7+. Spektakl + warsztaty.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie teatrpinokio.pl, a także na Facebooku Teatru Pinokio w Łodzi. Bilety do zdobycia na ekobilet.pl

(-)
Materiał Teatru
7 lutego 2022
Portrety
Bartosz Kurowski

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...