Aktorzy grają i śpiewają

Koncert Natalii Sikory i Kwartetu A2 - Teatr Collegium Nobilium

Teatr Collegium Nobilium specjalizuje się w prezentowaniu spektakli dyplomowych Akademii Teatralnej. Ale w tym tygodniu promować będzie nie tylko aktorskie, ale także muzyczne talenty

W sobotę na scenie przy Miodowej pojawi się Natalia Sikora, studentka IV roku Wydziału Aktorskiego, która jest laureatką wielu konkursów wokalnych, m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej i Festiwalu im. Anny Jantar. W Collegium Nobilium zaśpiewa teksty Norwida, do których muzykę skomponowali Czesław Niemen czy Grzegorz Kwiecień.

Koncert otworzy „Pielgrzym”, a później usłyszymy takie utwory, jak „Marionetki” czy „Daj mi wstążkę błękitną”. Podczas koncertu zatytułowanego „Absurdustra. Próba Norwida” Natalii Sikorze ma akompaniować na fortepianie Piotr Proniuk.

W poniedziałek warto zajrzeć do Collegium Nobilium na występ Kwartetu A2. Na fortepianie i kalimbie gra w nim Krzysztof Majchrzak. Pozostali członkowie zespołu to Janusz Brych (saksofon, flety, klarnet), Krzysztof Samela (kontrabas, gitara basowa) oraz Maciej Muraszko (perkusja). Razem zadebiutowali w 2001 r. Nie lubią się zamykać w jednym muzycznym stylu. W ich repertuarze usłyszeć można wszystko: od muzyki klasycznej przez jazz, pop i rock po latynoamerykańskie i orientalne brzmienia. Podczas najbliższego koncertu zmierzą się z motywami zaczerpniętymi ze „Święta wiosny” Strawińskiego.

Koncert Natalii Sikory i Kwartetu A2, Teatr Collegium Nobilium, Warszawa, ul. Miodowa 22/24, bilety: 25 zł, rezerwacje: tel. 22 635 99 39, sobota (22.05), godz. 19, poniedziałek (24.05), godz. 19

Julia Rzemek
Rzeczpospolita
21 maja 2010

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia