Aktorzy Solskiego czytają dzieciom

w ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom"

Aktorzy Teatr im. Ludwika Solskiego po raz kolejny włączyli się do kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".

Kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom", a mająca na celu propagowanie codziennego czytania od lat cieszy się dużym powodzeniem w całym kraju. Od 3 do 5 grudnia roku aktorzy naszej sceny będą czytać dzieciom m.in. w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej "Przyjazny Dom", Szpitalu Św. Łukasza, Szkole Podstawowej nr 9, a także Przedszkolu nr 17. Dodatkowo otwarte spotkanie z aktorami połączone ze wspólnym czytaniem odbędzie się 5 grudnia o godz. 16.00 w Centrum Handlowym Gemini Park w Tarnowie.

- Wspólne czytanie służy rozwojowi dzieci - buduje ich pozytywne relacje z rodzicami. Zaangażowanie się naszej instytucji w promowanie czytania dla najmłodszych jest również inwestycją w wychowanie mądrego społeczeństwa, w kształtowanie przyszłych świadomych odbiorców kultury - mówi Krzysztof Bogusz kierownik Biura Promocji i Organizacji Widowni Teatru Solskiego.

Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności "20 minut dziennie. Codziennie!" to skuteczna, tania i przyjazna metoda wspomagania dzieci w ich wszechstronnym rozwoju - psychicznym, umysłowym, społecznym i moralnym oraz budowaniu zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

Kampania prowadzona jest z powodzeniem od ponad 10 lat w całym kraju. Akcję wsparli entuzjastycznie dziennikarze, wydawcy, księgarze, sportowcy, politycy i artyści.

(-)
Materiał Teatru
4 grudnia 2013

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...