Aktorzy Teatru Miejskiego mieli kontakt z obcymi

"Ufo" - reż. Jerzy Jan Połoński - Teatr Miejski w Gliwicach

„Kilka lat temu postanowiłem nakręcić film o ludziach, którzy mieli kontakt z UFO. Zacząłem szukać takich ludzi przez internet i okazało się, że ludzi, którzy mieli kontakt z UFO jest dość dużo. Tak naprawdę jest ich bardzo dużo. (...) wśród ogromnej ilości różnych czystych bredni udało mi się odnaleźć czternaście osób, które wydały mi się całkiem przytomne. (...) Bohaterowie mieszkali na całkowicie różnych krańcach świata od Australii do USA. Mimo to udało mi się spotkać ze wszystkimi i zarejestrować nasze rozmowy na kamerze.(...) Z czternastu osób czwórka była jednak nie całkiem normalna. Chociaż kto z nas jest normalny, to też pozostaje pytaniem." - Iwan Wyrypajew (ze wstępu do sztuki UFO)

Powyższy fragment listu Iwana Wyrypajewa do realizatorów sztuki „UFO", odkrywa tylko część prawdy zawartej w tej przewrotnej, naukowo – artystycznej wizji. Poszukiwanie kontaktu z pozaziemskimi cywilizacjami fascynuje nas od dawna. Właśnie im przypisuje się zarówno Piramidy w Gizie , Kamienne Kręgi w Stonehenge, incydent z Przełęczy Diatłowa, kręgi wypalone w zbożach i wiele, wiele innych. Każdy przejaw naszego życia, którego nie potrafimy racjonalnie wytłumaczyć naprowadza nas na drogę nieznanego, wyższego i tajemniczego. A zarazem każda osoba twierdząca, iż miała kontakt z UFO z miejsca staje się „wariatem" i „szaleńcem". Zatem „kto z nas jest normalny"? Gdzie jest granica? A może UFO jest właśnie w każdym z nas? Bo czyż nie jesteśmy częścią większej całości, a właśnie KOSMOS nie jest naszym domem? Spotkaj się z nami i sprawdź czy jesteś normalny.

Spektakl UFO, realizowany w czasach pandemii COVID-19 za pomocą kamer internetowych i prób on-line, składa się z kilku monologów aktorskich opowiadających historie z życia ludzi , którzy doświadczyli KONTAKTU i do którego zapraszamy i my w ramach naszej ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. UFO Iwana Wyrypajewa w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego i Dawida Kozłowskiego odpowiedzialnego za stronę wizualną spektaklu dopełnionego muzyką Michała Kowalczyka - na co dzień skrzypka NOSPR w Katowicach i kompozytora muzyki teatralnej.

Występują aktorzy Teatru Miejskiego w Gliwicach: Karolina Olga Burek, Aleksandra Maj, Mariusz Galilejczyk, Łukasz Kucharzewski, Maciej Piasny, Krzysztof Prałat, Michał Wolny i Błażej Wójcik oraz gościnnie Daria Polasik – Bułka, Mariusz Ostrowski, głosu udziela Mateusz Damięcki.

PREMIERA INTERNETOWA (kanał YOUTUBE:TEATR MIEJSKI W GLIWICACH): 24, 25, 26 czerwca (środa – piątek) godz. 21.00

SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD LAT 16

Pokazy bezpłatne, ogólnodostępne, bez potrzeby rejestracji i logowania. Pokazy będą dostępne w sieci tylko w podane dni w godzinach trwania spektaklu.

Już 24 czerwca na naszym kanale YT. ZAPRASZAMY!

Daniel Arbaczewski
Materiał nadesłany
20 czerwca 2020

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia