Aktywacja marzeń...

Noc Muzeów Teatru Powszechnego w Łodzi

Czy przysłuchując się własnym marzeniom częściej wybieramy bierność czy aktywność? Czy o marzenia walczymy? Jak je artykułujemy? Czym są rzeczy i zjawiska, z których nigdy nie zrezygnujemy? Co w nas śpi i czeka na pobudkę, by zaistnieć?

W nocy 19 maja od godziny 23.00 w ramach Nocy Muzeów Teatru Powszechnego w Łodzi zaprasza do udziału w akcji, którą poprowadzą – Małgorzata Goździk i Artur Majewski (aktorzy Teatru Powszechnego w Łodzi). Wspólnie na widowni Małej Sceny przygotowana zostanie instalacja, która będzie składała się z 130 kartek na których widzowie zapiszą swoje marzenia. Wszyscy mają czas do 24:00, aby każde marzenie znalazło swoje miejsce na wybranym przez nich fotelu. O północy wszystkie marzenia zostaną rozświetlone.

„Noc Muzeów" w Teatrze Powszechnym odbędzie się na Małej Scenie oraz w przestrzeni multimedialnej wystawy „Niebezpiecznie jest schodzić ze sceny", przygotowanej przez Ewę Bloom-Kwiatkowską oraz studentki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, która towarzyszy XXIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Prace dyplomowe Martyny Cierpisz, Weroniki Krupy i Julii Kosmynki łączy wykorzystanie nowych technik multimedialnych z klasycznym warsztatem. Wystawa prowokuje do namysłu nad obecnością na scenie i przekraczania granic pomiędzy sztuką a życiem, iluzją i prawdą. W ramach Nocy Muzeów wystawa będzie dostępna dla odwiedzających 19 maja od 18:00 do 24:00.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja instalacji stworzonej przez Justynę Cieślik-Płusę oraz studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Instalacja to metafora Teatru Świata, który zakłada, że życie jest sceną. Niebezpieczeństwo zejścia ze sceny wiąże się więc z ryzykiem braku istnienia.

(-)
Materiał organizatora
19 maja 2018

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia