Album z zapisem koncertu

„Łukasz Zagrobelny Symfonicznie" w Teatrze Muzycznym w Łodzi

Podczas koncertu „Łukasz Zagrobelny Symfonicznie", który odbędzie się 23 września 2017 w Teatrze Muzycznym w Łodzi usłyszymy materiał z płyty o tym właśnie tytule.

Album ten jest zapisem koncertu Łukasza Zagrobelnego z Polską Orkiestrą Radiową, który miał miejsce 28 września 2012 roku w studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Wokaliście na scenie towarzyszyło spore grono znakomitych gości, z Grażyną Łobaszewską (zaśpiewali w duecie "Może za jakiś czas"), Karoliną Kozak (wspólne wykonanie "Obok mnie") i Natalią Kukulską ("Intermission Music") na czele. Publiczność - zarówno ta w studiu, jak i przed radioodbiornikami - mogła wysłuchać 12 utworów z repertuaru artysty, w nowych, niesamowitych wersjach autorstwa Tomasza Filipczaka.

Na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi wokaliście towarzyszyć będzie zespół w składzie:
Marcin Murawski – bas
Fryderyk Młynarski – perkusja
Rafał Stępień – fortepian
Gościnnie na scenie pojawi się Grażyna Łobaszewska.
Orkiestrę Teatru Muzycznego w Łodzi poprowadzi Tomasz Filipczak.

Łukasz Zagrobelny - biografia

Łukasz Zagrobelny to jeden z najlepszych męskich głosów w Polsce. Wokalista obdarzony niezwykłą charyzmą przyciąga na swoje koncerty rzesze fanów.
Absolwent Szkół Muzycznych 1. i 2.stopnia, oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku Dyrygentura Chóralna.
Łukasz Zagrobelny w 2007 roku wydał debiutancką płytę „Myśli warte słów" i zaczął odnosić liczne sukcesy. Przyznano mu wiele nagród, jak np. Superjedynka za Przebój Roku, ESKA Music Awards za Artystę Roku, Mikrofon Popcornu. Łukasz wyśpiewał hity takie jak: „Nieprawda", „Życie na czekanie".
W 2008 roku na rynku pojawiła się edycja specjalna pierwszej płyty, na której pojawił się utwór „Nie kłam, że kochasz mnie" nagrany w duecie z Eweliną Flintą. Piosenka stała się największym polskim hitem 2008 roku, o czym świadczą nagrody takie jak: Nagroda Publiczności Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn, Viva Comet za Dzwonek Roku,Telekamery 2009 w kat. Muzyka, 2 miejsce Sopot Hit Festiwal w kategorii Przebój Lata.
Piosenka „Ty i ja" nagrana przez Łukasza w duecie z Hanią Stach promowała słynny film
„High School Musical 3", którego premiera odbyła się w 2009r. Soundtrack z „High School Musical 3" pokrył się podwójną platyną. Wokalista użyczył również głosu głównemu bohaterowi HSM Troyowi, granemu przez Zaca Efrona.
W 2009 roku przyszedł czas na drugi solowy album „Między dźwiękami", na którym znalazły się takie przeboje jak: „Jeszcze o nas", „Mówisz i masz" czy „Przyjdzie czas". Łukasz wystąpił także w licznych programach TV, z których najbardziej znane to: „Taniec z gwiazdami", „Tylko nas dwoje", a przede wszystkim zagrał kilkaset koncertów i zdobył ogromną rzeszę fanów w całej Polsce.
Związany przez 12 lat z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie wystąpił w musicalach „Miss Saigon", „Grease", „Koty", „Taniec Wampirów", „Akademia Pana Kleksa", „Les Miserables", „Deszczowa Piosenka", czy „Pięć Ostatnich Lat".
Rok 2012 to wielki powrót Łukasza z nową płytą „Ja tu zostaję", utrzymaną w klimacie lat 60. i 70. Album już po miesiącu od premiery stał się Złotą Płytą. W 2012 r. tytułowa piosenka została wyróżniona podczas Festiwalu Opolskiego Super Nagrodą Programu 1 Polskiego Radia. Każdy z singli („Ja tu zostaję", „U mnie maj", „Nie zapytam Cię".) stał się przebojem i znalazł się w czołówce ogólnopolskiego zestawienia AIRPLAY CHART. 18 marca 2013 ukazał się czwarty juz album Łukasza „Łukasz Zagrobelny Symfonicznie" będący zapisem koncertu z Polską Orkiestrą Radiową, który miał miejsce w studiu koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Najnowszy utwór Łukasza to przebojowy „Tylko z Tobą chcę być sobą", promujący film "Wkręceni 2".
W styczniu 2016r. w Teatrze Muzycznym Roma odbyła się premiera musicalu „Pięć ostatnich lat"
( „The Last Five Years") z Łukaszem w roli głównej ( Jamie), a we wrześniu 2016r. w Łukasz wystąpił w roli Clopin w słynnym musicalu „Notre Dame de Paris" na deskach Teatru Muzycznego
w Gdyni.
Rok 2017 przyniesie nie tylko tytułową rolę Łukasza w musicalu „Doktor Żywago", którego premiera odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, czy udział w słynnym „Les Miserables" na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi, jest to również rok jubileuszu 10-lecia kariery scenicznej Łukasza. Kolejny album wokalisty ukaże się w 2018 roku.

Dyskografia:

2007 Myśli Warte Słów
2009 Między Dźwiękami
2012 Ja tu zostaję (status Złotej Płyty)
2013 Symfonicznie

Role musicalowe:

Cats - ensambles
Akademia Pana Kleksa - Golarz Filip
Grease - Teen Angel
Miss Saigon - Thuy
Dance of the Vampires - ensambles, solo Nightmare
Les Misérables - Enjolras
Singin' in the Rain - Tenor
The Last Five Years – Jamie
Notre Dame de Paris- Clopin

 

(-)
Materiał Teatru
29 lipca 2017
Wątki
Lato 2017

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia

Alicja w Krainie Czarów
Jacek Tyski
W najbliższy weekend Opera na Zamku w...