Ale cyrk

5. Ogólnopolskie Mistrzostwa Charakteryzacji

Rozpoczęła się piąta, jubileuszowa edycja Mistrzostw Charakteryzacji, konkursu skierowanego zarówno do artystów na początku swojej kariery, jak i tych działających w branży od jakiegoś czasu.

Konkurs polega na wykonaniu pracy charakteryzatorskiej wraz z kostiumem oraz fryzurą zgodną z tematem danej edycji. Tym razem uwagę skierujemy w stronę magii cyrkowego namiotu. Temat to: Ale Cyrk!

Dotychczasowe edycje odbywały się na Zamku w Oleśnicy. Tym razem organizatorzy postanowili zbliżyć się do widza i tym samym przenieść imprezę do Wrocławia. To wydarzenie, które niezmiennie wzbudza duże zainteresowanie nie tylko samych uczestników, ale także obserwatorów. Przewidzianych jest moc atrakcji, które powoli będą ujawniane wraz ze zbliżającym się finałem. Stronę wydarzenia warto śledzić na Facebook'u

(https://www.facebook.com/events/1500572510006900/?ref=br_rs), gdzie na bieżąco będą umieszczane wszystkie informacje.

Jak zgłosić się do konkursu?

Do 20 sierpnia 2017r. należy przesłać zdjęcia pracy charakteryzatorskiej osadzonej w temacie: Ale Cyrk! (3 fotografie: twarz oczy otwarte, twarz oczy zamknięte oraz fotografia całej sylwetki, rozdzielczość min. 72 dpi, wielkość dłuższego boku min. 800 pix, bez cyfrowego lub analogowego retuszu fotografii) wraz z wypełnionym formularzem. Pracę należy przesłać na adres: info@akademiafryzjerstwa.com.pl w tytule wpisując KONKURS - imię i nazwisko.

Lista finalistów zostanie ogłoszona 22 sierpnia 2017r. na stronie www.akademiafryzjerstwa.com.pl oraz na fanpage'u Studium Wizerunku Teatralno-Filmowego.

Spośród nadesłanych prac zostanie wyłoniona dziesiątka finalistów, która 10 września 2017r. zmierzy się ze sobą podczas Gali Finałowej, wykonując swoje prace na żywo przed widownią oraz jury.

Nagrody

I miejsce: półroczne stypendium w Studium Wizerunku Teatralno - Filmowego we Wrocławiu, ufundowane przez organizatora (wartość: 2475 zł) + nagrody rzeczowe (wartość: 1000 zł)

II miejsce: miesięczne stypendium w Studium Wizerunku Teatralno - Filmowego we Wrocławiu, ufundowane przez organizatora (wartość: 550 zł) + nagrody rzeczowe (wartość: 500 zł)

III miejsce: darmowe wpisowe do Studium Wizerunku Teatralno - Filmowego we Wrocławiu, ufundowane przez organizatora (wartość: 100 zł) + nagrody rzeczowe (wartość: 250 zł)

Organizator

Organizatorem Mistrzostw Charakteryzacji jest Studium Wizerunku Teatralno - Filmowego oraz Akademia Fryzjerstwa Filmowego i Kreatywnego. Obydwie placówki mieszczą się we Wrocławiu.

***

Streszczenie idei

Coraz rzadziej spotyka się określenie "charakteryzator", choć coraz częściej mówi się o wizażystkach oraz wizażystach. Niekiedy błędnie. Warto pamiętać, że to nie to samo. Droga od jednego do drugiego zawodu jest dość daleka, to inne możliwości pracy, inny zakres obowiązków.

W dobie digitalizacji, kiedy programy komputerowe oraz nowe technologie wypierają tradycyjne rozwiązania, czasami rola charakteryzatora zostaje zesłana na drugi plan. Czas odkurzyć tytuł charakteryzatora i przywrócić mu dawny blask. Pragniemy udowodnić i przypomnieć, że pędzlami można zdziałać wiele...

Nasze Mistrzostwa mają na celu wskrzeszenie pamięci o zawodzie charakteryzatora oraz zachęcenie młodych ludzi do kierowania się tą drogą, rozwijania swoich pasji i sprawdzania się w tej roli.

Historia Mistrzostw

Idea narodziła się pięć lat temu z potrzeby ożywienia środowiska artystycznego. Nie odnajdując zbyt wielu podobnych imprez, postanowiliśmy uzupełnić lukę w polskiej przestrzeni charakteryzatorskiej.

Opis Gali Finałowej

Gala odbędzie się 10 września 2017r. na terenie jednego z wrocławskich liceów. W trakcie gali finaliści odwzorują prace, które zostały zgłoszone do konkursu drogą mailową. Będą mieli na to 2h. W trakcie wydarzenia odbywać się będą targi, gdzie zaprezentują się firmy kosmetyczne z różnym asortymentem. Dodatkowymi atrakcjami będą pokazy charakteryzatorskie oraz pokazy wizażu, które zostaną zaprezentowane na scenie. W międzyczasie absolwenci Akademii Fryzjerstwa Filmowego i Kreatywnego będą prezentować umiejętności nabyte w trakcie edukacji.

Do kogo kierujemy konkurs?

Mistrzostwa maja służyć zarówno uczestnikom, jak i widzom. Dla obu grup przewidziane są atrakcje, które mają przyciągnąć uczestników.

Uczestnicy konkursu:

Osoby z powołaniem artystycznym, które nie ukończyły jeszcze żadnej szkoły w tym kierunku bądź do osób, które ukończyły, lecz chcą dalej się rozwijać. Przedział wiekowy oraz płeć, bez znaczenia.

Widzowie

Osoby z branży charakteryzacji, wizażu oraz ogólno pojętej kosmetyki. Osoby działające na terenie całej Polski.

Kto jest organizatorem?

Organizatorem Ogólnopolskich Mistrzostw Charakteryzacji jest założycielka Studium Wizerunku Teatralno-Filmowego oraz Akademii Fryzjerstwa Filmowego i Kreatywnego Lidia Schneider.

(-)
Materiał organizatora
16 sierpnia 2017

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...