Ambientowe spotkanie w Cricotece

"Cisza" zawitała do Cricoteki.

Wibrujące plamy barw zamienione na dźwięki. Specyficzne rozumienie czasu i przestrzeni przełożone na muzykę. W niedzielę Cricoteca zaprasza na niezwykłe spotkanie, podczas którego nowoczesny dźwięk i sztuka Tadeusza Kantora stopią się w jedno.


Cykl spotkań z ambientową elektroniką "Cisza" zawitał do Cricoteki.

Tym razem główną inspiracją dla twórców stał się dorobek Tadeusza Kantora. Paweł Pruski, Wojtek Kiwer i Aleksander Pawlus, artyści związani z polską sceną muzyki elektroniczno-eksperymentalnej interpretują elementy myśli Kantora. Z jednej strony jest to próba retrospektywnego spojrzenia na wspomnianą twórczość - uchwycenie metodologii, holistycznego myślenia o sztuce. Z drugiej, próba refleksji nad propozycją Kantora.

Wibrujące plamy barw zamienione zostały na dźwięki. Specyficzne rozumienie czasu i przestrzeni przełożone zostało na niezdeterminowaną strukturę kompozycji.

- Na gości czekają ciemne przestrzenie, miękkie poduszki i piękna ambientowa podróż z trzema doświadczonymi przewodnikami po ciszy i dźwięku. Można leżakować, można lewitować - zapowiadają organizatorzy.

Początek wydarzenia o godz. 19.00.

Wojciech Matusik
Dziennik Polski
11 stycznia 2020
Portrety
Tadeusz Kantor

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia