Andrea Constanzo Martini w Lublinie

6. Maat Festival

Od kilku miesięcy gościmy w Lublinie naszych artystów rezydentów, znakomitych tancerzy z Izraela. Chcemy zaprosić Was do udziału w działaniach czwartej już rezydencji w tym roku. Biały Cube prezentacji wypełnia się nowymi koncepcjami zestawiając ze sobą różne języki i poszukiwania w najnowszym tańcu współczesnym młodych tancerzy z Izraela.

Mamy nadzieje, że te spotkania będą kreślić nowy kontekst na mapie światowego tańca. Rodzina MAAT FESTIVAL powiększa się! Patrycja Płanik jako główne medium w tych podróżach dokumentuje, scala, zapisuje na cyfrowych nośnikach całość procesu, który w postaci filmów zobaczycie już finalnie w grudniu w postaci drugiej części DANCE.DOC 2 Zapraszamy! Naszym czwartym rezydentem jest ANDREA COSTANZO MARTINI !

8 sierpnia godz. 16:00 spotkanie/zapis rozmowy z tancerzem ANDREA COSTANZO MARTINI rozmawiają: Tomasz Bazan i Patrycja Płanik - wstęp wolny - MAAT STUDIO Centrum Kultury w Lublinie (sala prób nr.2)

9 sierpnia godz. 15:00 'lekcja 2 z tancerzem ANDREA COSTANZO MARTINI - MAAT STUDIO Centrum Kultury w Lublinie (sala prób nr.2) - wstęp wolny - zapsy na lekcję: zapisy.maat@gmail.com

o koncepcji swojej pracy podczas VI MAAT FESTIVAL pisze: "W czasie rezydencji MAAT FESTIVAL planuję badać ruch w całkowitym oderwaniu od znaczenia. Chcę się przekonać, czy poprzez organizowanie stworzonego materiału w strukturę (która będzie zawierała tekst, dźwięk oraz być może video) uda mi się uwolnić ruch od jakichkolwiek zobowiązań opisowych, jednocześnie nadal mając aktywną i dominującą część całej kompozycji. Ruch jasny i ostry jak słowa, a jednocześnie mogący otworzyć lukę pomiędzy tym, co jest "powiedziane" a tym, co jest zamierzane."

ANDREA COSTANZO MARTINI urodził się w Cuneo, we Włoszech; ukończył Akademię Baletu Heinz Bosl Stiftung w Monachium. Zaczynał jako tancerz baletu, podróżując pomiędzy Izraelem a Szwecją, gdzie współpracował z Batsheva Dance Company (pod kierownictwem Ohada Naharina), Cullberg Baletten a także Inbal Pinto & Avshalom Pollack Dance Co. Występował w spektaklach Ohada Naharina ,Sharon Eyal, Jirziego Kyliana, Crystal Pite, Alexandra Ekmana, Benoit Lachambre, Inbal Pinto. Andrea zaczął przygotowywać choreografie w ramach Batsheva Iotsrim (Dancers Create), zarówno dla młodego, jak i dla głównego zespołu, w latach 2007 a 2010. W 2009 jedna z jego prac została wybrana przez artystę video Oriego Golana do produkcji video tanecznego. W 2011 przygotował spektakl na sześciu mężczyzn-tancerzy z Cullberg Baller zatytułowany "Tylko dla mężczyzn", który był pokazywany w Moderna Dans Theatre w Sztokholmie. W marcu 2013 jego spektakl solowy "Co wydarzyło się w Turynie" otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Taniec i Choreografia w czasie Stuttgart Solo Tanz Competition.Od tego czasu spektakl był prezentowany w wielu krajach (Izrael, Włochy, Niemcy, Szwajcaria). Poza pracą jako wykonawca i choreograf, uczy gaga i improwizacji w różnych szkołach oraz zespołach (m.in. Cullberg Baletten, Szwecki Balet Narodowy, DOCH oraz Pinto dance).

(-)
Materiał Organizatora
7 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...