Andrzejki z poczuciem humoru

Teatr Kamienica, Warszawa

Andrzejki to nie tylko wróżby, to również okazja do dobrej zabawy i śmiechu. 30 listopada na każdej ze scen Teatru Kamienica widzowie znajdą spektakle gwarantujące rozrywkę na najwyższym poziomie.

O godzinie 16:00 na Scenie Oficyna w sztuce „Porwanie Sabinek" zaprezentuje się rodzina Owidowiczów (w rolach głównych m.in. Dorota i Emilian Kamińscy). Ich perypetie opisane z nutką lekkiego, tuwimowskiego humoru, nie pozwolą Widzom na chwilę wytchnienia.

W „wieczorynkowej" porze na Scenie Parter pojawią się Przemysław Bluszcz i Tomasz Obara w brawurowej kreacji mężów, którzy mają wspólną żonę... Rozmowa dwóch, skrajnie różnych mężczyzn gwarantuje dobą zabawę, a tytuł „Mąż mojej żony" zostanie na pewno zapamiętany na długo.

Gwoździem andrzejkowego programu jest „Wieczór kabaretowy Emiliana Kamińskiego", który rozpocznie się o godzinie 20:00 w Piwnicy Warsza. Dyrektor Teatru Kamienica przygotował wiele anegdot i żartów najwyższej klasy. W czasie wieczoru aktor wykona też pieśni znanych bardów, m.in. Niemena, Brela, Okudżawy. Prawdziwym rarytasem będą utwory z repertuaru Teatru Domowego – legendarny „Bluzg" i „Wrona...". Istotą tego spektaklu jest jego nieustannie zmieniająca się formuła, widz może mieć pewność, że będzie uczestniczył w wydarzeniu unikatowym.

Anita Kot
Materiał Teatru
23 listopada 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...