AnimArt od soboty

1. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Animacji AnimArt

W najbliższą sobotę, 19 września, rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Animacji "AnimArt", którego organizatorem jest Teatr Lalek Arlekin, współpracujący z PWSTviT.

Parada otwierająca festiwal wystartuje o godz. 14.00 z Pasażu Schillera, by przejść do Rynku Manufaktury. Tam o godzinie 15.00 zostanie zagrany spektakl plenerowy (wstęp bezpłatny), realizowany przez Teatr Klinika Lalek pt. "Cyrk bez przemocy", którego główną atrakcją są występujące w nim "nadmarionety", czyli lalki o rozmiarach naturalnych żyrafy czy słonia.

Na czele korowodu, który przejdzie ulicą Piotrowską, podążą mażoretki (dziewczyny ubrane w paradne stroje, prezentujące układy tanczno-marszowe, żonglujące przy tym pałeczkami) i orkiestra dęta pracowników MPK. Nie zabraknie także aktorów Teatru Lalek Arlekin i zaprzyjaźnionych z nami wolontariuszy, którzy uatrakcyjnią przemarsz, występując w strojach scenicznych.

Zionąć ogniem będzie Arlekinowska Smoczyca Niunia i jej kuzyn - Czerwony Smok, którzy mogą wzbudzić strach u niejednego malucha. Ale spokojnie - nikomu krzywda się nie stanie, bo nasze stwory są łagodne niczym Smoczyca ze Shreka. W korowodzie dumnie kroczyć będą także konie, pełniące służbę w Sekcji Konnej Straży Miejskiej.

W trakcie 6 dni festiwalowych na scenie Arlekina wystąpi plejada gwiazd, w tym dwaj międzynarodowej sławy lalkarze - Bernd Ogrodnik (Islandia) i Marc Schnittger (Niemcy). Swym kunsztem zachwyci też z pewnością Gruziński Teatr Cieni, który wykorzystując wyłącznie swoje dłonie, wyczaruje niezwykłe postaci.

W kolejnych dniach widzowie będą mogli podziwiać występy aktorów Zdrojowego Teatru Animacji, Wrocławskiego Teatru Lalek i oczywiście Teatru Lalek Arlekin. Pokażemy także propozycje przygotowane przez studentów Akademii Teatralnej w Białymstoku i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej z Wrocławia.

Podczas ceremonii zamknięcia festiwalu będzie miało miejsce niepowtarzalne wydarzenie - koncert zespołu Voice Band i Anity Lipnickiej. Wykonają oni utwory muzyczne z najnowszego albumu "W siódmym niebie". Niezwykłość będzie polegać na tym, że piosenki zostaną wzbogacone animacjami, przygotowanymi przez studentów łódzkiej Filmówki i aktorów Arlekina. Zabawne, inteligentne i misternie opracowane scenki z udziałem marionetek będą znakomitym dopełnieniem koncertu nietuzinkowej Grupy.

Wstęp na spektakle plenerowe, studenckie, warsztaty i pokazy filmowe jest bezpłatny. Ceny biletów na pozostałe wydarzenia - od 20 do 30 zł. Rezerwacji można dokonać telefonicznie: 42-632-58-99, mailowo: bilety rezerwacja@teatrarlekin.pl

___

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Animacji AnimArt - 19-24 września 2015
Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi

(-)
Materiał organizatora
18 września 2015

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia