AnimArt teatralny

2. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Animacji AnimArt

W 2017 roku powracamy do pierwotnej idei konkursu. Stąd spektakle będzie można oglądać w kilku nurtach.

Cykl prezentacji widowisk Re//Master – to nasze pokazy mistrzowskie. Zespoły, które jeszcze nigdy nie gościły w Polsce, ale które w Europie i na świecie, cieszą się już ogromnym uznaniem. Będzie to więc jednyna możliwość, żeby zobaczyć międzynarodowy zespół francuskiego teatru Plexus Polaire z przedstawieniem „Cendres/Ashes/Proch" dla dorosłych, wyprodukowanym przy współudziale jednego z najgenialniejszych lalkarzy świata Philippe'a Genty oraz rewelacyjną lalkową wersję „Mahabharaty" hinduskiego teatru Katkatha Puppet Arts Trust. Oba zespoły zostały w tym i poprzednim roku wyróżnione specjalnymi grantami na produkcję teatralną przez największy festiwal teatrów lalkowych na świecie – w Charleville-Mezieres.

W Re//Animacjach, czyli cyklu konkursowym, zobaczymy nie mniej uznane przedstawienia i teatry – z Polski, ale także z Chile, Włoch, Izraela, Argentyny, czy Hiszpanii – są wśród nich m.in. teatr Silencio Blanco, UnterWasser, Ariel Doron, Compagnia Walter Broggini czy Cinema Sticado.

W plenerze planujemy nasze Re//Akcje, czyli kilkukrotnie wyjdziemy do widzów z teatrem w przestrzenie miejskie – po dwa występy dadzą Teatr Amanitas, Teatr Los Fuegos i grupa artystyczna The Wallers.

W ciągu dnia, w inauguracyjny weekend zaprosimy najmłodszych do naszej Re//Publiki, czyli festiwalowego AniMiasteczka Animacji – na Rynku Manufaktury, gdzie każdy będzie miał okazję porozmawiać z twórcami, na co dzień pracującymi z lalkami i spróbować swoich sił w tej atrakcyjnej i wymagającej dziedzinie sztuki.

Dla zainteresowanych głębiej problematyką współczesnej animacji razem z PolUnimą przygotowujemy Re//Aktywacje, czyli panel dyskusyjny pt. „Polski teatr lalek a awangarda", udziałem dużej grupy polskich szefów i reżyserów teatrów lalkowych i teatrów animacji.

(-)
Materiał organizatora
29 września 2017

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia