Anita Tomala: Ilustracje

Wernisaż w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum zaprasza w piątek, 13 grudnia o godz. 18.00 na wernisaż wystawy prac Anity Tomali, który odbędzie się w Galerii Ateneum przy ul. 3 Maja 25.

Urodzona w 1989 r. w Lipsku, absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni ilustracji pod kierunkiem prof. Anny Machwic-Adamkiewicz.

O swojej pracy dyplomowej („Książka z ilustracjami do wierszy Danuty Wawiłow") napisała: „Celem (...) było stworzenie ilustracji, które poprzez wartości artystyczne w nich zawarte pobudzą wyobraźnię dziecka. Chciałam nadać rzeczom prostym magicznego charakteru. Chciałam także ukazać świat przez pryzmat widzenia dziecka. Świat, w którym wszystko jest możliwe."

Młoda artystka prezentowała swoje prace w Opolu – „Schron sztuki" 2009 i „Illustrations" 2010, Nowym Jorku – „Dear Japany" 2010 i Katowicach – wystawa pokonkursowa „Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci" 2011 (dodajmy, że w samym konkursie otrzymała wyróżnienie Wydawnictwa „Literatura"); wzięła również udział w projekcie SAFFKA, Katowice 2012.

Renata Chudecka
Materiał Teatru
10 grudnia 2013

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...