Anna Chodakowska śpiewa Stachurę

"Msza wędrującego" - reż: Krzysztof Bukowski - Teatr Kamienica

29 września na scenie Piwnica Warsza w Teatrze Kamienica odbędzie się niezywkły koncert oparty na tekstach "Missa Pagana" Edwarda Stachury. "Msza wędrującego", według scenariusza Krzysztofa Bukowskiego, ponad 20 lat temu wystawiona została w warszawskiej Starej Prochowni i po latach nieobecności powraca do stolicy.

Wznowienie koncertu, to uczta dla miłośników talentu Anny Chodakowskiej i wielbicieli twórczości Edwarda Stachury. W znakomitej interpretacji aktorki, którą charakteryzuje niespotykana już dzisiaj wrażliwość na słowo i w wyśmienicie skomponowanej muzyce Romana Ziemlańskiego odnajdujemy to, co w twórczości Poety najważniejsze – alegoryczną podróż w głąb ludziej duszy. 

Koncertowi towarzyszyć będzie inne, szczególne wydarzenie – ponowne wydanie płyty z nagraniem „Mszy wędrującego”. 

Nie bez powodu koncert odbędzie się w Teatrze Kamienica. Emilian Kamiński, dyrektor i założyciel teatru jest w szczególny sposób związny z twórczością Ewdarda Stachury. Tak dla niego, jaki dla wielu innych ten wybitny Poeta był bardem ich pokolenia. To także tutaj 24 lipca, w 30. rocznicę śmierci Poety odbył się koncert upamiętniający Jego twórczość.

(-)
Materiały Teatru
18 września 2009

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...