Anna Polony reżyseruje musical

"Wakacje Don Żuana" - reż: Anna Polony - Gliwicki Teatr Muzyczny

W Teatrze "Nowy Świat" trwają próby do musicalu "Wakacje Don Żuana", którego akcja toczy się w Hiszpanii, na Kubie i w Indiach. Reżyseria - Anna Polony, premiera 23 marca.

Teatr - jak to w czasach kryzysu - stoi na krawędzi bankructwa, dyrektor Gabarini powierza więc główną rolę amatorowi, właścicielowi fabryki gwoździ - Prezesowi Karolowi, który daje pół miliona na premierę musicalu pod warunkiem zagrania w nim głównej roli. Czeka go jednak niełatwe zadanie: musi poradzić sobie z jednej strony z niesforną bracią teatralną - inspicjentami, choreografami, korepetytorami, reżyserami, którzy chcą Bóg wie czego od biednego biznesmena - zaś z drugiej z własną rodzinką, podejrzliwie spoglądającą na kaprysy Karola, które mogą skończyć się bankructwem dającego im utrzymanie przedsiębiorstwa.

Krzysztof Korwin Piotrowski, autor libretta "Wakacji Don Żuana" i kierownik artystyczny Gliwickiego Teatru Muzycznego, zatroszczył się, by uważny widz rozpoznał w sztuce wiele odniesień do dwóch dramatów Moliera: "Mieszczanina szlachcicem" oraz "Don Juana". Zamiast losów bogatego mieszczanina Pana Jourdain, marzącego o dostaniu się do wyższych sfer, widz GTM będzie oglądać Prezesa, który marzy o artystycznej sławie i wciela się na scenie w Don Żuana, przeżywając przy tym wiele trudnych i zabawnych sytuacji. Teksty piosenek do "Wakacji" napisał Michał Rusinek, krakowski poeta, autor popularnych wierszy dla dzieci i limeryków, znany również jako sekretarz Wisławy Szymborskiej, a muzykę skomponował Marek Kuczyński, wzięty kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Reżyserii musicalu podjęła się Anna Polony, największa dama krakowskiego teatru, zaś wystąpią w nim soliści i aktorzy Gliwickiego Teatru Muzycznego, m.in. Wioletta Białk, Małgorzata Długosz, Jolanta Kremer, Anita Maszczyk, Michał Musioł i Jerzy Gościński.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

BILETY: od 25 do 50 zł

REZERWACJA i SPRZEDAŻ biletów - www.teatr.gliwice.pl

(-)
Materiały Teatru
6 marca 2012

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia