Anna Polony w Gliwicach wyśle Don Żuana na wakacje

"Wakacje..." - reż. A. Polony - Gliwicki Teatr Muzyczny

Tremę mam jak diabli. A im bliżej premiery, tym gorzej. No, ale biorę to wszystko, co tu w Gliwicach robimy, na siebie, bo ja tym kręcę. Aktorka debiutuje w roli reżysera spektaklu muzycznego pt. "Wakacje Don Żuana".

Zobaczycie sami, zespół gliwicki jest znakomity - mówi nam Anna Polony w Gliwickim Teatrze Muzycznym.

Choć, jak mówi, to dzieło przypadku, do sprawy podchodzi ze śmiertelną powagą. Wodewil? Nie, to było przed wojną. Farsa, komedia muzyczna i musical? Wszystkiego po trochu.

A smaczku dodaje fakt, że scenariusz został oparty na Molierowskim "Mieszczaninie szlachcicem". Skąd nagle ten Don Żuan , w dodatku na wakacjach? Zdradzimy, że w tę rolę wciela się Michał Musioł (a pani reżyser narzeka, że zrzucił brzuszek, próbując "Tarzana").

Jak zdradza Krzysztof Korwin Piotrowski, autor pełnego intryg i skrzącego się humorem scenariusza, daleko, daleko odbiegającego od klasycznego wzorca, szykuje się więc spektakl współczesny, a jakże. Do tego młodzi, zdolni realizatorzy - muzyka Marka Kuczyńskiego, choreografia - Jakuba Lewandowskiego. Kierownictwo muzyczne - Bassem Akiki i Przemysław Neumann. Teksty piosenek - Michał Rusinek. Całość - aż się skrzy!

Ale nie dajcie się zwieść - gwarantuję, że przedstawienie będzie wielką niespodziankę dla widzów. Wybierzecie się wraz z Don Żuanem na wakacje. Poznacie siłę energetycznego flamenco. Zakręci wam w głowach kolorowy jak w "Baśniach z 1001 nocy" i filmach Bollywood. Po drodze także trafimy na Kubę jak wulkan gorącą. Dodajmy, że tancerze zawirują w fantastycznych kostiumach autorstwa Zofii de Ines...

Prapremiera na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego 23 marca. Patronat nad spektaklem sprawuje "Dziennik Zachodni".

Marlena Polok-Kin
Polska Dziennik Zachodni
20 marca 2012

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia