Anonsuje się Białysztuk

13. Białysztuk - Przegląd Inicjatyw Teatralnych

W programie tym razem znalazły się: brawurowy kabaret, lalkarsko - rockowa wersja "Alicji w krainie czarów" oraz świeży powiew muzyki, która łączy różne style. Przegląd odbędzie się 11go i 12go października.

W piątek organizatorzy zaproszą publiczność o godz. 21.00 do BTL na spektakl "Pożar w burdelu". Jest to nowa inicjatywa duetu Michał Walczak i Maciej Łubieński (realizowana z doborową obsadą złożoną z warszawskich aktorów), która bezkompromisowo, łobuzersko i bezlitośnie diagnozuje bolączki współczesnego życia w Polsce, a jednocześnie odwołuje się do najlepszych tradycji naszego rodzimego kabaretu literackiego.W sobotę o godz. 19.00, także na deskach teatru lalek, zagości znany białostockiej publiczności niemiecki duet Wilde&Vogel w towarzystwie kontrabasisty Johannesa Frischa. Tym razem zaprezentują oni spektakl "Songs for Alice", który jest osobliwym połączeniem koncertu z lalkowym variete, prezentującym wariacje na temat historii zaczerpniętych z powieści Lewisa Carolla o Alicji.

Także w sobotni wieczór, na zakończenie przeglądu, w klubie Fama o godz. 21.00 odbędzie się koncert krakowskiego zespołu Stela Squat. Młoda grupa zaprezentuje swoje utwory muzyczne z pogranicza jazzu, hip-hopu i retro popu.

Tak zakończy się trzynasta i . ostatnia edycja Białegosztuku. Jego organizatorzy działający pod szyldem Stowarzyszenia Promocji Artystycznej, postanowili zamknąć, trwający od 2005 roku cykl przeglądów. W trakcie ośmiu lat życia Białegosztuku, odbyło się ponad sto wydarzeń (przedstawień, koncertów, wystaw, czytań dramatów, dyskusji) i wystąpiło blisko osiemdziesiąt grup z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Czech, Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Francji, Rosji i Austrii.

W wierze, że trzynastka może być szczęśliwą liczbą, zapraszamy wszystkich na pożegnalny Białysztuk - Międzynarodowy Przegląd Inicjatyw Teatralnych.

(-)
Materiał Festiwalu
5 października 2013

Książka tygodnia

Nice, cosie i duchy. Eseje o sztuce
Pewne Wydawnictwo
Michał Krawczyk

Trailer tygodnia

"Powrót" - reż. Michał...
Michał Zdunik
Bywa tak, że odwiedzamy dom rodzinny ...